koncert
Spiritual Front (ITA)
Spiritual Front je talianska neofolková hudobná skupina, ktorá vznikla v Ríme v roku 1999. Ich hudba v mnohom pripomína tvorbu Nicka Cavea, Swans či The Smiths, využíva prvky etno a rómskej hudby, rocku, tanga, country music, čím vytvára jedinečný hudobný mix, vďaka ktorému sa kapela stala jedným z najuznávanejších talianskych telies vo sfére alternatívnej hudby.
Táto akcia sa konala v minulosti

Album Armageddon Gigolo (2006) vznikal v Herzog Studio, v ktorom nahrával Abel Ferrara hudbu do svojich filmov, a spolupracovali na ňom niektorí členovia orchestra Ennia Morriconeho.

Tieto súvislosti len podčiarkujú silný vzťah členov kapely ku kinematografii (predovšetkým k tvorbe Pasoliniho, Fassbindera, Martina Scorseseho, Luchina Viscontiho a všeobecne k westernovým filmom Sergia Leoneho).

Ich hudba bola použitá v americkom televíznom seriáli Las Vegas a v thrilleri Saw II – Hra o prežitie, využívajú ju tiež mnohí tvorcovia krátkych filmov.

V priebehu svojej kariéry kapela hrala v mnohých krajinách sveta a na významných hudobných festivaloch ako Wave Gotik Treffen či Heineken Jammin Festival. Hrali ako jediná talianska kapela v legendárnej nemeckej televíznej show Rockpalast, kde účinkovali aj také hviezdy ako David Bowie, U2, Oasis, Guns and Roses a ďalší. Ich ostatný album z roku 2023 je poctou anglickej kapele The Smiths.

Na čele zoskupenia, ktoré vystúpi prvýkrát v Bratislave, v rámci festivalu Dolce Vitaj, stojí Simone Salvatori, charizmatický spevák a zakladateľ skupiny.

Simone Salvatori: spev, akustická gitara

Andrea Freda: perkusie

Francesco Conte: gitara

Daniele Raggi: basgitara

Vstup voľný do naplnenia kapacity sály

Koncert sa koná v rámci festivalu Dolce Vitaj.

Pozrite si kompletný program Dolce Vitaj 2024.

 

 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Taliansky kultúrny inštitút. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

A máme, čo sme chceli

Amfiteáter Rača / Areál hier Ra...

TIP

Danube Music Day: Max Cooper (UK)

Pi 20.12.2024 / Majestic music club

TIP

Môj neznámy vojak

Pi 23.8.2024 / Kino Lúky

TIP

Mercato italiano - Taliansky trh

17.6.2024 - 24.6.2024 / Hviezdoslavovo námestie

TIP