vážna hudba
Viva Musica! Sinfonietta Bratislava
Novinkou 19. ročníka festivalu Viva Musica! sú komorné koncerty v mestských záhradách a parkoch s podtitulom Hudobné záhrady. Názov odkazuje na prvý ročník festivalu, ktorý sa v roku 2005 uskutočnil ešte pod názvom Hudobné záhrady Bratislavy a tiež na úspešnú koncertnú sériu Hudba v sade (všade) realizovanú v Sade Janka Kráľa.
Táto akcia sa konala v minulosti

V prvý deň prázdnin sa tak v nádherných priestoroch Lisztovej záhrady, ktorá je súčasťou Univerzitnej knižnice v Bratislave, predstaví komorný orchester Sinfonietta Bratislava s tromi výnimočnými mladými sólistami.

Poľsko-slovenská huslistka Miriam Minková je študentkou Pražského konzervatória a na svojom konte má i napriek veľmi mladému veku niekoľko významných ocenení. Je štipendistkou Arkady Fomin Scholarship Fund, Stadler-Trier Foundation a programu Stredoeurópskej nadácie a spoločnosti Slovnaft a. s. Talenty novej Európy. Absolvovala majstrovské kurzy pod vedením Vadima Gluzmana, Vadima Repina či Dalibora Karvaya a v roku 2021 bola tiež finalistkou medzinárodnej televíznej súťaže Virtuosos V4+.

Huslista Ferdinand Slezák študuje na Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni. Je držiteľom ocenení z viacerých medzinárodných súťaží. Absolvoval majstrovské kurzy pod vedením Juliana Rachlina, Renauda Capuçona, Shloma Mintza, Dalibora Karvaya, Josefa Špačka či svetoznámej Midori, s ktorou vystúpil aj ako sólista na koncerte v Slovenskom rozhlase.

Violončelista Juraj Škoda študuje na Akadémii múzických umení v Prahe a je zároveň členom Orchestrálnej akadémie Českej filharmónie, v rámci ktorej má možnosť spolupracovať s významnými svetovými dirigentmi a sólistami. Ako sólista účinkoval s Wiener Stadtorchester, Bruno Walter Symphony Orchestra či s Komorným orchestrom Pražského konzervatória.

Miriam, Ferdinand a Juraj sa predstavia s komorným orchestrom Sinfonietta Bratislava pod vedením huslistu Pavla Bogacza ml. a uvedú diela Antonia Vivaldiho, Josepha Haydna či Piotra Iľjiča Čajkovského.

Koncert sa koná v spolupráci s medzinárodnou vzdelávacou platformou Majstrovské kurzy svetových husľových virtuózov v Bratislave.

Miriam Minková / husle
Ferdinand Slezák / husle
Juraj Škoda / violončelo
Sinfonietta Bratislava
Pavel Bogacz ml. / husle, umelecké vedenie

Vstup voľný (do naplnenia kapacity priestoru)

Koncert je súčasťou festivalu Viva Musica! 2023. Pozrite si kompletný program.

Odporúčame

Víno pod hviezdami 2024

2.8.2024 - 3.8.2024 / Vinohrady Pezinok

TIP

Grind Paradise 2024

So 18.5.2024 / Fuga

TIP

BRaK - Bratislavský knižný festival 2024

31.5.2024 - 2.6.2024 / Bratislava

TIP

PechaKucha Night 55 - Priateľstvo

St 1.5.2024 / Nová Cvernovka

TIP