koncert
Progres 2 (CZ)
Koncert k 50. výročiu jednej z najznámejších československých art rockových kapiel - brnenských Progres 2, ktorá v súčasnosti vystupuje asi v najsilnejšej zostave svojej histórie.
Táto akcia sa konala v minulosti

Medzi výrazných umelcov art rockového smeru sa koncom 70. rokov zaradil aj brnenský Progres 2, okolo zakladajúcich členov Zdeňka Kluku a Pavla Váněho.

V roku 1978 mal koncertnú premiéru Dialog s vesmírem, ktorý bol vôbec prvou rockovou operou v Československu. LP vydalo hudobné vydavateľstvo Panton v roku 1980. Zároveň s dvojalbumom Třetí kniha džunglí a s brilantným debutom Romana Dragouna v skupine ide o ťažiskové diela Progres 2.

Nedávne 50. ročné jubileum skupina oslávila tvorivo a odmenili fanúšikov novým koncepčným dielom Tulák po hvězdách na motívy slávnej knihy Jacka Londona z roku 1915. Skladby nahrala pôvodná zostava z čias Třetí knihy - Pavel Váně (spev, gitara), Roman Dragoun (spev, klávesy), Zdeněk Kluka (spev, bicie), Miloš Morávek (gitary) a Pavel Pelc (spev, basa), ktorý žiaľ zomrel 22.7. 2021 po dlhej a ťažkej chorobe.

Výsledná nahrávka nadväzuje na predchádzajúce albumy kapely. Hudobne sa v brnenskom progresívnom kotly taví známy „progresácký“ rukopis, ktorý osciluje na hrane progresiveho rocku s mnohými hardrockovými motívmi : „Řekl bych, že tohle už dnes vůbec neřešíme, jaký styl máme hrát. Snažili jsme se prostě dělat dobrou muziku. Tak, jak to dnes cítíme a nejlíp, jak to umíme“, hovorí Váně.

Skupina vystúpi v zložení : Pavel Váně - gitara / spev, Zdeněk Kluka – bicie / spev, Roman Dragoun - spev / klávesy, Miloš Morávek - gitara

Vstupné: 15 €

Odporúčame

KRAA! #8: Festival skutočne súčasnej hudby

So 25.2.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP

Bratislavské dievčatá

St 8.3.2023 / Weranda

TIP

Tár

Ne 26.2.2023 / Kino Pezinok

TIP