koncert
BJD 2022: Poppy Ajudha
Poppy Ajudha je 26-ročná speváčka a skladateľka z južného Londýna. Jej otec bol majiteľom nočného klubu, v ktorom sa hrával jazz, motown, rocksteady, a reggae. Mama svoju najmladšiu z troch dcér navyše nainfikovala láskou k soulu a ku groove. Jej debutový album “The Power In Us” vyšiel v auguste 2022, jazzáky teda opäť prezentujú čerstvú senzáciu aktuálnej britskej scény, prekypujúcu energiou a s ťahom na bránu novej hviezdy.
Táto akcia sa konala v minulosti

Jej repertoár nepozná žánrové hranice, no spoločným menovateľom produkcie je soul, a moderné R’n’B. 

Jedinečný vokálny tón a melódie Poppy Ajudha zvádza k prirovnaniu ku klasickým jazzovým a soulovým speváčkam. Kombinácia jej ku klasike inklinujúcemu spevu so schopnosťou znieť sviežo a vzrušujúco stavia Poppy do popredia scény v južnom Londýne – momentálne najúrodnejšej, a najdôležitejšej jazzovej a soulovej scény v Európe. 

Pred vydaním albumu na seba upozornila troma výraznými, hitovými nahrávkami - coververziou Hancockovho The Watermelon Man pre značku Blue Note, spoločnou pesničkou s britskou hviezdou Mahaliou Low Ride, a na začiatku kariéry ako hosťujúca speváčka v pesničke Toma Mischa Disco Yes, ktorú medzi svoje najobľúbenejšie zaradil aj Barack Obama. 

Popri láske k hudbe sa zaujíma aj o kolonializmus a jeho dôsledky v postkoloniálnej ére, a formovanie súčasných spoločenských problémov ako produktu historických perspektív. Je absolventkou bakalárskeho štúdia antropológie a hudby na Škole orientálnych a afrických 

Denné vstupné od 23€, permanentka na Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa od 79€

Koncert Poppy Ajudha bude v rámci Bratislavských Jazzových Dní Slovenská sporiteľňa, pozrite si celý program festivalu.

Odporúčame

KOLABO 2023

budova banky, Štúrova 5 / Stará tržnica

TIP

Debris Company: Hunger

St 20.12.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP

Studio 34 - Party Show

8.12.2023 - 19.1.2024 / Red Cat Cabaret Club

TIP

Pozsony Dance Club

Ut 19.12.2023 / DPOH

TIP