koncert
The Plastic People of The Universe & Veľká Potreba
Koncert legendárnych Plastikov. Otcovia českého undergroundu opäť v Bratislave, tentoraz pod holým nebom na Dunaji. Sprevádzať ich budú DIY romantic tesilka post post punk klasici Veľká Potreba.
Táto akcia sa konala v minulosti

The Plastic People of the Universe (PPU) je pražská undergroundová skupina. V rokoch 1968 až 1989 patrila medzi hlavných predstaviteľov česko-slovenského undergroundového hnutia v období totality. Táto avantgardná skupina sa ocitala spočiatku nedobrovoľne v opozícii proti komunistickému režimu v Česko-Slovensku a vzhľadom na svoje nekonformné vystupovanie často zažívala perzekúcie a väznenie.

Súčasná zostava:
Jiří "Kába" Kabeš (viola, theremin, spev)
Joe Karafiát (gitara, spev)
Vojta Starý (klávesy)
Wenca Březina (basgitara)
Jakub Koláček (bicie nástroje)

Veľká potreba sa pohybuje na pomedzí post-punkovej alternatívy a weirdo performácie.
Ešte donedávna vystupovala ako duo v zložení Peter Potreba /spev, trombón/ a Ing. Štefan Potreba /gitary, looper/, v minulom roku sa rady Potrebovcov rozšírili o Branislava /gitara/, Richarda /basgitara/ a Tea /bicie/. Členovia zároveň boli alebo sú súčasťou iných skupín, napr. Vydrapená Bužírka, VBPS, Lenin v Curychu, Liquid Crystals, Hiphoptalamus & Hiphopfýza, Karpatskí pastieri, Billy Barman, Le Payaco a mnohé ďalšie. V júni 2020 sa dostal na svetlo sveta ich album s názvom V rohu, ktorý neplánovane zarezonoval ako etalón korporátnych protestsongov.

Odporúčame

Cesta (z) mesta

22.4.2023 - 12.10.2023 / Stará radnica MMB

TIP

Na kusy. Fragment a torzo vo výtvarnom umení

27.5.2023 - 28.4.2024 / Schaubmarov mlyn v Pezinku

TIP

NCD23: Národná cena za dizajn

27.9.2023 - 3.11.2023 / Pradiareň 1900, Svätoplukova 2A

TIP

Tvorca

Kino Mier Modra / Kino Mier Senec ...

TIP