koncert
Mikrozvuk #12: Ryoko Akama / Tania Chen & Avsluta
Ďalší zo série koncertov Mikrozvuk v Lome.
26.10.2019, So
Lom, Mlynarovičova 5
19:30

Ryoko Akama
je skladateľka, performerka a kurátorka Melange Edition a Mumei publishing. V intervenciách reaguje na konkrétne priestorové možnosti- atmosféru, architektúru a akustický potenciál, pričom sa zaujíma hlavne o fenomén ticha, času a samotného procesu načúvania. Pomocou krehkých objektov, ako sú sklenené fľaše, papier či DIY motorčeky, vytvára mikroskopické zvukové situácie, ktoré vyzývajú poslucháča naplno sa ponoriť do pulzujúceho environmentu. Výsledkom je pohyb na hrane ničoho a niečoho, ktorý zrkadlý samotnú poslucháčovu predstavivosť. V LOMe predstaví premiéru sólo performancie shimatsu 01.

Tania Caroline Chen
je klaviristka, zvuková umelkyňa a improvizátorka pôsobiaca medzi New Yorkom a Londýnom. V jej diskografii nájdeme klavírne interpretácie skladateľov, ako sú John Cage, Cornelius Cardew či Michael Parsons, v rámci ktorých spolupracovala napríklad s Thurstonom Moorom a Davidom Toopom. Pri sólových vystúpeniach využíva experimentálne kompozičné techniky, nájdené objekty, vlastný hlas, rádio, elektroniku a video.
V aktuálnom projekte vystupuje spoločne s Luciou Štepánkovou (Avsluta), ktorá pôsobí v Londýne, kde je členkou živej improvizačnej scény. V jej tvorbe sú rovnomerne zastúpené elektroakustické experimenty, práca s terénnymi nahrávkami a reflexia každodenných zvukových situácií. Príkladom je tohtoročný album fold. (LOM), ktorý sonifikuje akt skladania origami. Minimalistické haptické procesy majú blízko k poetike ASMR a upriamujú poslucháčovu pozornosť na často prehliadané zvukové detaily a ich emocionálny potenciál. Lucia zároveň vedie radio show Introspective Electronics, v rámci ktorej prezentuje hudbu na pomedzi ambientu a dance-floor.

---------

Vstup: 5€


Foto zdroj: soundandmusic.org

Odporúčame

Ensemble Arco Antiqua / Hudba medzi stredovekom a renesanciou Leonarda da Vinci

Ut 29.10.2019 / Kostol sv. Štefana - Kapucíni

TIP

Glen Hansard

Ne 17.11.2019 / Istropolis

TIP

Do divočiny

13.5.2019 - 30.4.2020 / Schaubmarov mlyn v Pezinku

TIP

Štvorec

So 23.11.2019 / Slovenské národné divadlo - Činohra

TIP