koncert
Bratislava Hot Serenaders - Smile
Orchester Bratislava Hot Serenaders na koncerte slávnostne uvedie do života svoj v poradí 14. album Smile, ktorý už 33. sezónu prinesie novinky aj tituly s jedinečným autentickým zvukom orchestra.

Bratislava Hot Serenaders je unikátny orchester, ktorý sa pod vedením trubkára Juraja Bartoša už od sezóny 1991/1992 špecializuje na hot-jazzovú hudbu 20. a 30. rokov. Orchester patrí medzi svetovú špičku v autentickej interpretácii jazzovej hudby tohto obdobia, dôkazom sú ocenenia z európskych festivalov, ako aj pozitívne ohlasy a kritiky z celého sveta.

V rokoch 2014, 2015, 2016 a 2018 absolvoval tento popredný slovenský jazzový orchester koncertné turné v Spojenom kráľovstve. Najlepšie skladby hot-jazzového repertoire odzneli na viac ako 10 koncertoch v mestách od juhu Anglicka (Exeter, Marlborough, Londýn) cez srdce Británie (Birmingham) až po škótsky Edinburgh a Glasgow. V najbližšej dobe sa orchester chystá vycestovať opäť do krajín Ruskej federácie (január2020) a Spojeného kráľovstva (júl 2020).

Orchester tvorí pätnásť hudobníkov, dámske vokálne trio Serenaders Sisters a speváci (štýlovo nazývaní “crooneri”) Dodo Kuriľák a Miloš Stančík. Orchester hrá na autentických nástrojoch z 20. rokov, a vystupuje v na mieru ušitých smokingoch a šatách z tohto noblesného obdobia.

Vstupné: predpredaj 8€ - 10€

Koncert je súčasťou festivalu Symfónia umenia 2024. Pozrite si kompletný program.

 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Cultus Ružinov. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

Tamara Kramar

Št 8.8.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava

TIP

Quasars Ensemble

So 21.9.2024 / Slovenská filharmónia

TIP

Letná vlna fantázie

Ne 11.8.2024 / Veľký Draždiak

TIP

Ja, zloduch 4 (dabing)

Kino Mier Modra / Artkino Za zrkad...

TIP