koncert
Explore: Sturle Dagsland (NO) + Siksa (PL)
V spolupráci so showcaseovým festivalom Sharpe prichádza na scénu nový formát “Explore”, kde sa na pravidelnej báze odprezentujú mladé zaujímavé hudobné zoskupenia na európskej scéne. Tentokrát to budú nórsky unikát Sturle Dagsland, ktorý svoju temnú no éterickú tvorbu predstavil na koncertoch a festivaloch od Šanghaja po New York a poľské femi-post-punk duo Siksa, ktoré ničí patriarchát koncert za koncertom.
02.02.2023, Št

Lineup:

Sturle Dagsland je uznávaný a žánre ohýbajúci umelec z Nórska. Jeho vystúpenia sú divoké a unikátne – svoje publikum vždy berie na sureálnu dobrodružnú výpravu. Spolu so svojím bratom Sjurom vytvárajú expresívny, neustále sa meniaci soundscape, ktorý sa dokáže v priebehu sekúnd transformovať z étericky krásneho na divoký a surový.

Prvý album, vydaný v roku 2021, posunul ich zvuk ešte ďalej – nahrávke dominuje Sturleho nespútaný vokálny prejav, siahajúci od výkrikov a hrdelných spevov až po anjelsky jemné popové melódie, doplnený o nástroje, perkusie a elektroniku z celého sveta. Sturle Dagsland, ktorý svoju temnú no éterickú tvorbu s neuveriteľnou intenzitou predstavil na festivaloch od Šanghaja po New York teraz konečne zavíta do Bratislavy.

Siksa je poľské slangové slovo pre naivnú a sexuálne príťažlivú mladú ženu. Je to tiež názov kapely, ktorý si zvolili poetka a punková speváčka Alex Freixeit a basgitarista Buri, ktoré rady vyvolávajú diskomfort u určitých častí spoločnosti.

Duo Siksa patrí k najpolarizujúcejším poľským umelcom, ktorých radikálna a brutálne úprimná tvorba sa snaží o zničenie patriarchátu koncert za koncertom. Siksa, vychádzajúca z punkového, literárneho a divadelného prostredia, na svojich vystúpeniach rada pitve európske povedomie. Citujúc vlastný popis, “she is a girl on a mission.”

Vstupné: 7€ predpredaj / 10€ na mieste

Odporúčame

Martin Kollár, Martin Štrba, Ester Sabik - Tekuté piesky

3.11.2022 - 19.2.2023 / GMB - Pálffyho palác

TIP

Dylan Moran: We Got This

Pi 3.3.2023 / A4 Studio, Trnavská cesta 39

TIP

Trojuholník smútku

Kino Mladosť / Kino Nostalgia

TIP

Láskavé bohyne

St 1.2.2023 / Slovenské národné divadlo - Činohra

TIP