koncert
Dominik Prok + Charms Kids + Jáchym (CZ)
Nemusí byť každý koncert len rachot a extáza z kakofónie. Niekedy si to treba aj precítiť.
Táto akcia sa konala v minulosti

Lineup:
19:30 gate
20:00 Jáchym
21:00 Charms Kids
22:00 Dominik Prok
drobná úprava možná

Dominik Prok vydal nedávno (nehlučnú) sólovú platňu, ktorá je vyvrcholením jeho dlhodobejšieho sna o samostatnej umeleckej realizácii. Album There is no rescue mission, we are safe je slovenskou odpoveďou na tradíciu amerického či britského pesničkárstva, ktorých je Proky veľkým fanúšikom a obdivovateľom. Nejedná sa však o bezduchú kópiu. Je úprimnou výpoveďou jednej životnej kapitoly, s ktorou sa vyrovnáva po svojom. Hudbou.

Názov albumu there is no rescue mission, we are safe je odkazom na báseň alebo sériu veršov, ktorá znie v jeho obľúbenom mini-seriáli / príbehu, Station 11, ktorý vznikol podľa knižnej predlohy Emily St. John Mandel. "There's nothing you can't survive, because there's nothing that you will not do."... "What was lost in the collapse: almost everything, almost everyone, but there is still such beauty." Takže ono to znie správne. Je to kúsok nádeje v samovytvorenej dystopii. Dominik Prok je hudobník a spevák narodený vo Vranove nad Topľou, ktorý zomrie v New Yorku.     Renát Khallo

Charms Kids & Matúš O.

Medzinárodný hudobný projekt Charms Kids reštartuje s vokalistom Matúšom Oravcom (z Trenčína). Melancholické piesne definuje krehká intimita. Kompozície na orbite lásky – temnej, žiarivej, pominuteľnej aj nekonečnej. Projekt sa predstavil aj na minuloročných festivaloch Sharpe, Pohoda a Slovenské alternatívne leto.

“Matúš Oravec je veľký, mnohými stále neobjavený talent slovenskej scény, kapela spája rôznorodých ľudí nielen v rámci samotného hudobného telesa ale aj pod pódiom.” (Hudba.sk)

“Mimoriadny hlas, z mojich doterajších stretnutí aj výnimočný a dobrý človek, ktorého čaká veľká budúcnosť.“ (Michal Kaščák)

Matúš O. hrá okrem Charms Kids sólovo alebo s rôznymi ďalšími kapelami - napr. Small Things, Autumnist. Vďaka osudovej náhode vystupuje aj s hudobníkmi z platformy Charms Kids, v rámci ktorej tvoria umelci z rôznych kútov sveta. Momentálna 4-členná zostava je slovensko-ukrajinsko-česká. Ich spoločná hra je spôsob liečenia depresií a predchádzania spoločenskej demencii. Matúšova energia inšpirovala a resuscitovala túto fluidnú kapelu. Aktuálne je jej frontmanom a textárom. V spoločnej tvorbe nadväzujú na poetiku predchádzajúceho projektu Charmsove deti, ktorého korene siahajú do 90-tych rokov a na Ukrajinu. Matúš O. aktuálne nahráva v Trenčíne svoj debut, preto zaznie aj niekoľko jeho autorských kompozícií z jeho pripravovaného albumu.

Jáchym je jednočlenná kapela z českého Pojizeří, jež značně nostalgickými jehlicemi proplétá hudbu poezií. Moment pohledu na hrnek, do kterého vám rodiče jako malým dělali kakao, s následujícím pohledem ven na svět v jeho momentálním stavu.

Vstupné: predpredaj 10€ / na mieste 13€
Klubové karty zdarma.

Odporúčame

Letné svetlo a potom príde noc

Po 29.4.2024 / Kino Film Europe

TIP

Nová dráma 2024

13.5.2024 - 18.5.2024 / Bratislava

TIP

Slobodná Európa & Bez ladu a skladu

So 27.4.2024 / Majestic music club

TIP

Kubo Ursiny & Teatro Fatal a Marián Slávka & Vláska

Št 2.5.2024 / Klub za zrkadlom

TIP