koncert
Toša (CZ) + Bratislavský improvizačný orchester
Hudobné duo Toša tvoria Klára Pudláková a Michal Wróblewski. Ich nový spoločný projekt Michala a Kláry predstavuje ich vlastné kompozície v kombinácii s nespútanou a nepredvídateľnou improvizáciou.
Táto akcia sa konala v minulosti

Klára Pudláková je etablovaná česká kontrabasistka a skladateľka, ktorá vedie alebo spoluvedie súbory Maomah, Pudlax, Avokaduo, Uthando a duo s dánskou vibrafonistkou Viktoriou Sondergaard. Pre všetky tieto súbory aj komponuje. Okrem toho spolupracuje s rôznymi umelcami v širokom spektre žánrov, od jazzu cez súčasnú hudbu až po interdisciplinárne tanečné a divadelné predstavenia.

Michal Wróblewski je český skladateľ a saxofonista s poľskými koreňmi, ktorý spoluvedie súbory E Converso, JWQ a Karm, komponuje komornú hudbu pre rôznych interpretov a súbory a spolupracuje s improvizátormi z celého sveta.

Hudba dua sa pohybuje od dojemných a priamočiaro melodických skladieb cez zvukové krajiny až po divoké rytmické besnenie. Obaja hudobníci spoločne skúmajú možnosti spojenia saxofónu a kontrabasu, experimentujú s odkazmi z rôznych hudobných tradícií a ich kombináciami.

Vždy iné a vždy prekvapivé vystúpenie premenlivého rezidentského telesa v A4 – Bratislavského improvizačného orchestra. Súbor vznikol minulý rok a tvorí ho voľné zoskupenie hudobníčok a hudobníkov hrajúcich na akustické aj elektronické nástroje, venujúcich sa voľne improvizovanej hudbe rôznych podôb. Koncert bude výstupom z workshopu s Michalom Wróblewskim.

Vstup voľný

Odporúčame

Ondřej Sekora - Známy aj neznámy

7.6.2024 - 1.9.2024 / Danubiana Meulensteen Art Museum

TIP

Plánovanie a výstavba športovísk v Bratislave

St 19.6.2024 / Stará radnica MMB

TIP

BJD 2024: GoGo Penguin

So 19.10.2024 / A4 Studio, Trnavská cesta 49

TIP

Deň otvorených dverí DPB 2024

So 14.9.2024 / Vozovňa Jurajov dvor

TIP