koncert
Alan Bartuš feat. Hodek & Hodek (Live Jazz)

Jeden z najväčších slovenských jazzových talentov, len 22-ročný klavirista Alan Bartuš, sa po štúdiu v New Yorku vracia do Bratislavy. V Nu Spirit Bare s ním vystúpia aj ďalší zástupcovia mladej jazzovej generácie, bratia Hodekovci.

18.06.2024, Ut

Alan Bartuš je držiteľom prestížneho ocenenia Ö1 Jazz Prize a v septembri sa chystá na jednu z najprestížnejších jazzových škôl sveta - Manhattan School of Music v New Yorku. 2022 sa stáva víťazom solo piano súťaží "Excellence Piano Awards", "Grand Maestro Piano Competition" a vydáva svoj solo piano album s názvom "Solology".

Napriek svojmu mladému veku má Alan na konte trojicu albumov a spolupráce s menami ako Jerry Bergonzi, Tim Armacost, Gregory Hutchinson, Peter Erskine a mnoho ďalších. 2023 sa stáva absolútnym víťazom prestížnej súťaže Artadea Jazz Competition.

Alan Bartus is an amazing young pianist and composer who has created an album of beautiful and contemporary music. He is a unique voice who is just at the beginning of a great musical voyage. It will be exciting to see what will come from this incredible talent.

Peter Bernstein, New York

Album Born in Millennium nadväzuje na projekt Connectivity, ktorý v roku 2021 nahral spolu s otcom, kontrabasistom Štefanom Bartušom. Obaja pravidelne spolupracujú s renomovanými hudobníkmi a aj na aktuálnej nahrávke, ktorú Bartuš dokázal až na jedinú výnimku vystavať z vlastných kompozícií, sa objavuje legendárny americký bubeník Gregory Hutchinson.

Vstupné: predpredaj od 12€ (čoskoro)

Odporúčame

Pohoda 2024

11.7.2024 - 13.7.2024 / letisko Trenčín

TIP

Viva Musica! 2024

4.7.2024 - 15.8.2024 / Bratislava

TIP

Komentované prehliadky budovy YMCA

Št 15.8.2024 / YMCA

TIP