koncert
party
festival
iná akcia
1. máj - Deň zatvorených ateliérov (livestram)

10. výročie najväčšieho podujatia 1.Máj, ktoré organizuje kultúrne a kreatívne centrum Nová Cvernovka, sa uskutoční za zatvorenými dverami v online podobe. Vďaka livestreamu môžu návštevníci vidieť priestory, spoznať tvorbu kreatívcov a zabaviť sa na kultúrnom programe rovnako ako po minulé roky, tentokrát však z pohodlia svojho domova.

Táto akcia sa konala v minulosti

Kvôli aktuálnej situácii nemôže byť  budova Novej Cvernovky pre verejnosť otvorená, preto príde program priamo k vám. Zároveň si týmto chcú organizátori pripomenúť 1.Máj ako sviatok práce. Mnohí z nás si v poslednom období, viac ako inokedy, uvedomili dôležitosť tejto hodnoty. Kultúrni a kreatívni pracovníci sú v súčasnosti jedným z najviac zasiahnutých sektorov.


Program bude prebiehať počas celého dňa, od 10:00 do 22:00

Ráno započne tradične detským predstavením a doobeda sa uskutoční aj online vernisáž, na ktorej vám predstavíme Tomáša Klepocha a jeho tvorbu na obálkach kníh vydavateľstva Absynt.

Cez svoje obrazovky uvidíte aj aktuálnu výstavu fotiek od Borisa Németha. Prostredníctvom videí predstaví niekoľko našich ateliérnikov svoju tvorbu, či aktuálne novinky. V online vydaní Čau o piatej herec SND Robo Roth prečíta text nášho popredného básnika a prozaika Ivana Štrpku, ktorého publikácie vyšli vo vydavateľstve pôvodnej slovenskej tvorby KK Bagala.

Počas livestream diskusie sa budete môcť aj vy priamo zapojiť a reagovať prostredníctvom vašich otázok.

Ako bonus uvidíte aj ukážky fotiek a videí z predchádzajúcich deviatich ročníkov 1.Mája – Dňa otvorených ateliérov. Medzi jednotlivými časťami programu si deň budete môcť spestriť hudobnými setmi lokálnych djov.

Facebook event

Odporúčame

Nedotknuteľní

Ut 21.7.2020 / Areál hier Radosť Štrkovec

TIP

Divadelné storočie: stopy a postoje

28.2.2020 - 30.6.2021 / Historické múzeum SNM

TIP

Festival Atmosféra 2021

6.8.2021 - 8.8.2021 / Hontianske Nemce - Vinice

TIP

Hilaris Chamber Orchestra - pod holým nebom

Št 30.7.2020 / Stará radnica

TIP