iná akcia
Tradičné remeslo ÚĽUV x Zimný Tyršák

Príďte si užiť sviatočnú atmosféru, stretnúť sa s rodinou, priateľmi či kolegami na vyhrievaných terasách Zimného Tyršáku a urobiť si radosť originálnym darčekom od výrobcov ÚĽUV-u.

Táto akcia sa konala v minulosti


TYRŠÁK je celoročne miestom priateľských stretnutí, kultúrneho vyžitia, zábavy, výborného jedla a nápojov. 

Svoje zimné brány otvára po tretíkrát a jeho súčasťou sú tento rok aj výrobcovia spolupracujúci s ÚĽUV-om, ktorí z rôznych kútov Slovenska prinášajú ľudovoumelecké výrobky. Počas celého trvania podujatia si budete môcť kúpiť jedinečné drevené, keramické, drôtené či plstené výrobky, v ktorých sa snúbi tradícia a nadčasovosť.

Do 23.11. máte možnosť na Zimnom Tyršáku stretnúť a spoznať osobný príbeh KATARÍNY RÉVOVEJ cez jej originálne drevené šperky, šperky z drôtu a iné drobnosti pre potešenie aj úžitok.

Od 24. novembra 2022 sa na Zimnom Tyršáku môžete tešiť na ďalších výnimočných majstrov svojho remesla:

DAGMAR JURÍKOVÁ – od štvrtku 24. do soboty 26. novembra a v pondelok 28. novembra predstaví svoje unikátne drôtené výrobky.

ZUZANA GOLIEROVÁ – vám od piatka 25. do stredy 30. novembra predvedie novodobú tvorbu dekoratívnych a úžitkových plstených výrobkov v duchu ľudových tradícií. (https://www.facebook.com/goforfelt)

MARGITA JURČOVIČOVÁ – bude na Zimnom Tyršáku v sobotu 26. novembra a prinesie textilné bábiky a zvieratká. Z materiálov najradšej používa bavlnu a z nej tradičný kanafas pre jeho stálofarebnosť a pevnosť.

V nedeľu 27., utorok 29. a stredu 30. novembra budete mať možnosť spoznať drôtené výrobky majsterky ľudovej umeleckej výroby ANNY VALTEROVEJ, ktorá sa rada inšpiruje vzormi z výšiviek či košíkov.

V nasledujúcich predvianočných týždňoch sa môžete tešiť na výrobky z dreva, keramiky, voňavé medovníčky či rôzne vyšívané výrobky. O účasti ďalších výrobcov vás budeme informovať priebežne na našich sociálnych sieťach.

Ako na Tyršák?
zo Starého Mesta 10 - 15 min. pešo po Starom moste
električkou č. 3, zastávka Sad Janka Kráľa, Divadlo Aréna
z Auparku 7 min. pešo cez Sad Janka Kráľa

Termín: 17.11.2022 – 22.12.2022
Po-Pia: 15.00 – 23.55 hod.
So-Ne: 12.00 – 23.55 hod. 

Odporúčame

KRAA! #8: Festival skutočne súčasnej hudby

So 25.2.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP

Preoccupations (CAN)

So 4.3.2023 / Nová Cvernovka

TIP

Divadlo SkRAT: Mono Fričová / Burgr / Chalmovský

Ut 14.2.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP

Bratislavské fašiangy

So 18.2.2023 / Námestie Nežnej revolúcie (Stará tržnica)

TIP