festival
iná akcia
Limes Day

Desiaty ročník Limes Day ponúkne popri objavovaní rímskych pamiatok zapísaných do zoznamu UNESCO aj nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Táto akcia sa konala v minulosti

Medzi slovenskou Gerulatou a rakúskym Carnuntom, hoci ležia len pár kilometrov od seba a spája ich bohatá história, neexistuje žiadna pravidelná verejná doprava. Práve preto prišiel Mestský ústav ochrany pamiatok v Bratislave pred 10 rokmi na myšlienku prepojiť tieto dve lokality Archeobusom a na bicykloch v skupine Cyklolimes. Najnovšie pribudne do programu Limes Day aj splav po hraniciach Rímskej ríše, Danube Limes.

Záujemcovia môžu v Antickej Gerulate v Rusovciach zakúpiť aj jedinečný korešpondenčný lístok s motívom Limes Romanus, Hranice Rímskej ríše UNESCO a s príležitostnou pečiatkou Slovenskej pošty so stopou rímskeho legionára z Rusoviec.

Limes Day sa koná v rámci Európskych dní arecheológie

Podrobný program Limes Day nájdete na webe Mestského ústavu ochrany pamiatok v Bratislave.

Na podujatie je nutná registrácia.

Odporúčame

LARP: Michalská veža ožíva!

19.2.2026 - 19.2.2026 / Michalská veža

TIP

Rodinné skutočnosti. Obraz života bratislavských rodín

24.10.2025 - 31.8.2026 / Apponyiho palác MMB

TIP

Nevesta

17.1.2026 - 24.1.2026 / Divadlo Astorka Korzo ´90

TIP

Milosť

Kino Nostalgia / Kino Mladosť

TIP