iná akcia
prednáška / diskusia
Hry v DPOH #10 - vianočné - online

Témou posledných tohtoročných Hier v DPOH budú Vianoce. Moderátorka Zuzana Kovačič Hanzelová 18. 12. o 19.00 vyspovedá v desiatej časti obľúbenej talk show ďalších zaujímavých hostí. 

Táto akcia sa konala v minulosti

Viete si predstaviť Vianoce bez Perinbaby? Herecké osobnosti práve z tohto kultového filmu budú hosťami Hier v DPOH.

Petru Kolevskú – Vančíkovú si všetky vekové kategórie spájajú s postavou Alžbetky z Jakubiskovej rozprávky z roku 1985. „Vianoce pre mňa predstavujú pokoj, lásku a premýšľanie o tom, čo je naozaj dôležité. A najkrajším darčekom je vedomie, že je dobre aj tým, na ktorých mi záleží,“ vyznala sa sympatická herečka, ktorá si zaspomína nielen na nakrúcanie Perinbaby, ale porozpráva aj o zvykoch, ktoré sú v jej rodine späté s najkrajšími sviatkami v roku.

Druhým hosťom bude Lukáš Frlajs, herec a známy influencer. Lukáš si zahral hlavnú postavu v druhej časti Jakubiskovej rozprávky - Perinbaba a Dva svety. „Kožuch bol brutálne ťažký,“ spomínal s úsmevom na nakrúcanie Lukáš. Aký vníma najkrajšie sviatky roka? „K Vianociam mám s pribúdajúcim vekom taký nostalgický vzťah. Spomínam na tie časy, keď som veril, že Ježiško existuje a nosí darčeky. Doteraz sa doma hrám, že to tak je."

Vianoce sú mojimi obľúbenými sviatkami. Momentálne väčšina z nás žije v zahraničí, takže je to cenný čas, ktorý vieme intenzívne prežiť s našimi rodinami doma. Tiež aj naša kapelná rodina sa vždy stretne a vyberieme sa na prechádzku či kapustnicu, čo je veľmi príjemné, keďže aj ako kapela sme rozdelení medzi troma krajinami a príležitostí stretnúť sa len mimo hrania väčšinou nie je veľa. Je to magické a máme z toho radosť stále ako deti," hovorí Ela Tolstová, ktorá bude s kapelou Tolstoys hudobným hosťom večera.

Špeciálne vianočné Hry v DPOH si môžete pozrieť už 18. decembra o 19.00 naživo v online prenose na Facebooku a Youtube DPOH, a Facebooku mesta Bratislava.

dobrovoľné vstupné 5€, 10€, alebo 15€

Odporúčame

Motýľa nekúpiš. Výstava nových diel v zbierkach SNG

11.12.2021 - 24.4.2022 / Slovenská národná galéria Bratislava

TIP

Fešandy zo šuplíkov. Sudek a Slovensko

29.10.2021 - 30.1.2022 / GMB - Mirbachov palác

TIP

Casablanca

Po 7.2.2022 / Kino Lumière

TIP

Semblant

Ne 27.2.2022 / Randal Club

TIP