film
Vtedy na západe

Kultový western Sergia Leoneho s hudbou Ennia Morriconeho s Henrym Fondom, Charlesom Bronsonom, Claudiou Cardinale. V povedomí širokej verejenosti azda najznámejší a podľa kritikov najlepší western všetkých čias.

Pre všetkých milovníkov príbehov z divokého západu je učebnicovým príkladom toho, ako správne nakrútiť skvelý príbeh, ktorý je pre divákov fascinujúci aj mnoho rokov po premiére. Ide o dnes už kultový a v povedomí širokej verejenosti azda najznámejší western.

Prináša príbeh mlčanlivého muža zvaného Harmonika, ktorý prichádza do malého mestečka Flagstone na Juhozápade USA a hľadá muža menom Frank. Prečo, to nevieme. Jeho trpezlivá cesta za pomstou sa začne preplietať s príbehom mladej ženy, Jill, ktorá sa vymanila zo života v neworleanském bordeli, vydala sa za farmára Bretta McBaina a prichádza za ním na farmu Sweetwater. Po slede drsných udalostí sa stáva majiteľkou pôdy, ktorá je zdanlivo bezcenná. Len na prvý pohľad. Je to jediné miesto so zdrojom vody v kraji, o ktorú má záujem aj blížiaca sa stavba železnice.

Miestny bandita Cheyenn je krivo obvinený z vrážd, ktoré nespáchal. Harmonika i Cheyenn majú každý svoje vlastné pohnútky, ale spoločne sa stávajú ochrancami Jill proti Frankovi. Komplikovaný tanec smrti, v ktorom umierajú sny i ich nositelia, a v ktorom odchádza starý dobrý Západ sa blíži k svojmu poslednému akordu.

Vtedy na západe (Once Up on a Time in the West), Taliansko / USA, 1968, 166 min.
Réžia: Sergio Leone
Hrajú: Henry Fonda, Charles Bronson, Claudia Cardinale, Jason Robards, Frank Wolff, Gabriele Ferzetti, Keenan Wynn, Paolo Stoppa

Film Vtedy na západe (Once Up on a Time in the West) na imdb.com

Odporúčame

Plechový bubienok

Ut 16.8.2022 / Kino Lumière

TIP

Paradise Lost

St 12.10.2022 / Majestic music club

TIP

Hudba Modre 2022

18.8.2022 - 21.8.2022 / Modra

TIP

Talianske ikony vo fotoportrétoch Marie Mulas

1.6.2022 - 28.9.2022 / Prírodovedné múzeum SNM

TIP