film
Ted Bundy: Diabol s ľudskou tvárou
Príbeh jedného z najznámejších a najmilovanejších sériových vrahov histórie, Teda Bundyho.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
06.06.2019, Št

Prekvapivým rozprávačom strhujúceho filmu je Bundyho priateľka, ktorá s ním v čase vrážd žila pod jednou strechou a o jeho hrôzostrašnej činnosti nemala ani potuchy. Až postupne zisťuje, že muž, s ktorým viedla láskyplný rodinný život, je jedným z najhľadanejších a najväčších monštier Ameriky.

Príbeh Teda Bundyho je strašný a v mnohých ohľadoch fascinujúci aj dnes, štyridsať rokov potom, čo Amerika sedela prilepená k obrazovkám a sledovala s ním súdny proces. Bundy spáchal minimálne tridsať vrážd mladých žien. Všetky omráčil, brutálne uškrtil a znásilnil, často posmrtne. Jeho krvavý koníček budil hrôzu, napriek tomu sa počas procesu, ale aj po ňom stal miláčikom mnohých žien a dievčat. Nebol to žiadny odporný čudák a hnusný vrah. Ted Bundy bol očarujúci, vzdelaný a inteligentný krásavec. Vďaka svojmu šarmu sa vždy ľahko zoznámil a odviedol svoju obeť bez problémov z verejného baru niekam preč, kde mohli byť sami. Dvakrát utiekol z väzenia, akúkoľvek vinu vyše desať rokov popieral a veril, že svojím odzbrojujúcim úsmevom a osobným kúzlom si vedľa zástupu zamilovaných žien nakoniec nakloní aj porotu.

Ted Bundy: Diabol s ľudskou tvárou, USA, 2019, 110 min.
Réžia: Joe Berlinger 
Hrajú: Zac Efron, Lily Collins, Kaya Scodelario, Haley Joel Osment, Angela Sarafyan, John Malkovich, Jeffrey Donovan, Jim Parsons, Brian Geraghty, Dylan Baker, Terry Kinney, Grace Victoria Cox, James Hetfield, Kevin McClatchy, Anita Farmer Bergman, Bryan Kruse 

15+

Film na Čsfd.cz

Odporúčame

Architektúra konverzií / Česko / Slovensko 2005-2015

21.2.2020 - 11.3.2020 / design factory

TIP

Joker

Pi 28.2.2020 / Kino Lumière

TIP

Uprising festival 2020

28.8.2020 - 29.8.2020 / Zlaté piesky

TIP

Rozprávka o šťastnom konci

24.3.2020 - 28.4.2020 / Slovenské národné divadlo - Historická budova

TIP