film
Na prach sa obrátiš
Pokornú a skromnú Kui-jing a plachého Ma ich rodiny odmietli a prinútili ich uzavrieť dohodnuté manželstvo. Aby prežili, musia sa spojiť a vytvoriť si domov.
Táto akcia sa konala v minulosti

Ma a Kui-jing vedú podobne osamelý a komplikovaný život. Ma je mlčanlivý farmár, posledný zo svojej rodiny, ktorý zostal slobodný; Kui-jing je postihnutá a neplodná, dávno prekročila vek, ktorý sa na čínskom vidieku považuje za vhodný na manželstvo. Zdá sa, že ich dohodnutý sobáš, ktorý má spojiť dvoch ľudí zvyknutých na izoláciu a poníženie, ich vháňa do vzťahu, ktorý obom zhorší život. Namiesto toho však využijú príležitosť povzniesť sa nad seba a objaviť svoj spoločný osud. Učia sa, ako sa stať blízkymi spoločníkmi, ako sa spolu rozprávať, ako sa o seba starať a dokonca aj ako sa usmievať. To všetko napriek ťažkej práci, ktorú od nich vyžaduje ich archetypálne puto so zemou a skúšky, ktoré ich čakajú na spoločnej ceste.

Na pozadí tém, ako sú vykorisťovanie poľnohospodárskych robotníkov, nútená urbanizácia, vykorenenie tradícií a chudoba, Li Ruijun, ktorý sa vracia do svojho rodného mesta Gaotai v severnej provincii Gansu,uprednostňuje pohľad hlavných postáv na svet s jeho prirodzenou naivitou a krehkosťou prostredníctvom prejavov dôvery a lásky, ktoré filmu dodávajú jemnú nežnosť a hlbokú ľudskosť.

MFF Berlinale | Hlavná súťaž | 2022

Réžia: Li Ruijun
Scenár: Li Ruijun
Strih: Li Ruijun
Kamera: Weihua Wang
Zvuk: Changrui Wang
Hudba: Peyman Yazdanian
Hrajú: Renlin Wu, Hai-Qing

Pôvodný názov: Yin ru chen yan
Anglický názov: Return to dust
Rok: 2022
Krajina: Čína
Jazyk: MANDARIN
Titulky: CZ
Stopáž: 133 min
Žáner: Dráma
Prístupnosť: 15+        

Film na ČSFD

Odporúčame

Duna: Časť druhá

Kino Nostalgia / Kino Mier Senec /...

TIP

Pohoda 2024

11.7.2024 - 13.7.2024 / letisko Trenčín

TIP

The Cotton Club

Št 29.2.2024 / Red Cat Cabaret Club

TIP

Jekyll & Hyde

11.3.2024 - 18.4.2024 / DPOH

TIP