film
Horizont: Americká sága
Horizont: Americká sága sa odohráva počas obdobia americkej občianskej vojny v 60. rokoch 19. storočia a prezentuje predvojnové aj povojnové obdobie. Celovečerný film zavedie diváka na emocionálnu cestu na ktorej zažije obdobie rozkvetu Ameriky očami rodín, priateľov i nepriateľov.
Táto akcia sa konala v minulosti

Horizont: Americká sága je jedným z najlepších westernov, aký bol za posledné desaťročia natočený. Film je projektom lásky Kevina Costnera, ktorý už 30 rokov chcel natočiť ozajstný western. Po neuveriteľnom úspechu série Yellowstone riskoval vlastné peniaze, aby si splnil svoj najväčší sen – natočiť veľkolepý historický film. Costnerov režisérsky debut Tanec s vlkmi (v ktorom si zahral aj hlavnú úlohu) získal v roku 1991 sedem Oscarov, medzi inými za najlepší film a najlepšiu réžiu. Ďalej hral v takých trhákoch, ako sú Osobný strážca a Robin Hood – Kráľ zbojníkov. Horizont: Americká sága je Costnerovou prvou režisérskou prácou od filmu Krajina strelcov z roku 2003. Vo filme sa predstaví hviezdne obsadenie.

Horizon: An American Saga - Chapter 1, USA, 2024, 181 min, titulky, 15+
Réžia:
Kevin Costner
Hrajú: Kevin Costner, Sam Worthington, Isabelle Fuhrman, Sienna Miller, Abbey Lee, Jamie Campbell Bower, Jena Malone, Michael Angarano, Michael Rooker, Tom Payne 

Film na ČSFD

Odporúčame

Ondřej Sekora - Známy aj neznámy

7.6.2024 - 1.9.2024 / Danubiana Meulensteen Art Museum

TIP

Muž menom Ove

Št 8.8.2024 / Hrad Devín MMB - Národná kultúrna pamiatka

TIP

Mimoriadny koncert 59. BHS - The Cleveland Orchestra

Št 5.9.2024 / Slovenská filharmónia

TIP

Ekovýchova na Kamzíku

1.8.2024 - 4.8.2024 / Centrum ekovýchovy a lesnícke arborétum Kamzík

TIP