film
iná akcia
kurz / workshop
Filmový kabinet deťom + workshop

Vzdelávací projekt Asociácie slovenských filmových klubov – Filmový kabinet deťom (FKD) – sa stal za sedem rokov svojej existencie renomovaným, obľúbeným a vyhľadávaným vzdelávacím projektom pre deti. Hlavnou ideou vytvorenia projektu pre deti prvého stupňa základných škôl bolo zamerať sa na malého diváka a vyjsť v ústrety jeho požiadavkám a vnímaniu.

Táto akcia sa konala v minulosti

 

FKD sa už sedem rokov venuje téme „animácia“. Interaktívne vysvetľuje deťom význam slova a učí ich rozpoznať znaky animovaného filmu. Zároveň sa dozvedia o rôznych druhoch animačnej techniky a o tom, ako sa animovaný film vytvára a akými postupmi. Deti si na prinesených rekvizitách vyskúšajú spôsoby fungovania jednotlivých mechanizmov. Vzdelávacia prednáška je doplnená pásmom slovenských animovaných filmov. Projekt končí tvorivým workshopom. Deti si domov odnesú metodický materiál, vďaka ktorému môžu s rodičmi alebo učiteľmi s témou animácie pracovať aj ďalej.

Pásmo animovaných filmov na rok 2021/2022 je zložené z nového krátkeho filmu o sile priateľstva od slovenského režiséra Davida Popoviča (Miro Jilo),  populárneho seriálu Veroniky Kocourkovej (Tresky Plesky – časti Povodeň a Zemetrasenie), úspešného seriálu Chochmesovci režiséra Róberta Švedu (časti S empatiou, O senioroch) a krátkeho filmu režisérskej dvojice Filip Pošivač a Barbora Valecká Cez palubu!, ktorého príbeh majú pevne v rukách spomalený chameleón a škuľavý vták kiwi. Deti spolu s lektormi čaká na záver tvorivý workshop, na ktorom si vyrobia vlastný flipbook. Pracovať sa bude s ceruzkami a farbičkami.

Dĺžka podujatia: 2 hodiny

Program Týždňa slovenského filmu 2021 

Program sprievodných podujatí

Odporúčame

Čiary

25.1.2022 - 1.2.2022 / Kino Lumière

TIP

Kým prídu Stouni...

30.1.2022 - 31.1.2022 / Slovenské národné divadlo - Činohra

TIP

The Ills + Nov

Št 10.2.2022 / Nová Cvernovka

TIP

Casablanca

Po 7.2.2022 / Kino Lumière

TIP