festival
Víkend zábavy

V rámci Kultúrneho leta pre Vás Petržalka pripravila letné víkendy tematicky rôzne ladené. Tento víkend bude plný zábavy.

Táto akcia sa konala v minulosti

Program

Piatok 13. 8. 2021
Kúzelník Peter
17:00 | Veľký Draždiak

Kúzelník Peter Šesták je obľúbený detský zabávač známy z jeho vlastnej TV relácie “Kúzlovanie” vysielanej na detskej TV Jojko. Zúčastnil sa mnohých medzinárodných kúzelníckych festivalov z ktorých si priniesol množstvo ocenení. Absolvuje viac ako 300 vystúpení ročne.

Pre jeho detský kúzelnícky program je charakteristický smiech a prekvapené detské tváre. Jeho program je kúzelnícka exhibícia plná efektov, špeciálne pripravená pre deti, ktoré mu osobne asistujú a sami sa na chvíľu stanú kúzelníkmi.

Kúzelnícky program pre deti:
- kúzelnícka exhibícia plná efektov, špeciálne pripravená pre deti
- deti osobne asistujú kúzelníkovi a sami sa na chvíľu stanú kúzelníkmi
- kúzelník vytvára pre deti originálne zvieratká z modelovacích balónov

Ostatne info a foto

Ping-pong medzi generáciami
17:00 | Exteriér DK Lúky zadný vchod / telocvičňa
súťaž v ping-pongu medzi generáciami, vo vnútrobloku medzi panelákmi (za Domom kultúry Lúky)

Old Shatterband
18:00 | Veľký Draždiak

Recesistická skupina Old Shatterband hrá svetoznáme hity oblečené do country kabátu. Okrem country rytmu či typických huslí je prítomný signifikantný imitátorský hlas ala Johnny Cash, ktorý podtrhuje správnu country atmosféru. Kapela hráva najčastejšie v zložení: Peter Bulík - spev, gitara Miloš Bulík - basa Ján Kružliak - husle Ľuboš Ambrózai - bicie
Facebook

Letné kino - KID
21:00 | DK Lúky

r. Ch. Chaplin, USA, 1921, MP, 68 min.
Čo je viac ako peniaze a majetok? Láska a starostlivosť o milované osoby! The Kid je nadčasová groteska o ľudskosti a čistom cite, a o tom, ako prišiel chudobný tulák Charlie k opustenému dieťaťu. Ukazuje, že aj s obyčajnými palacinkami môžete vykúzliť hostinu storočia, pokiaľ stolujete s tým správnym človekom. A neprekazia vám ju úradníci, uličníci ani nadprirozené bytosti.  

--------------------------

Sobota 14. 8. 2021
Letná vlna fantázie
10:00 | Veľký Draždiak


prehliadka kreatívnych plavidiel na mori Draždiak
Kreatívna súťaž plavidiel na mori Draždiak Po úspešnom "nultom" ročníku súťaže v tvorbe (a plavbe) kreatívnych plavidiel na "petržalskom mori" Veľký Draždiak, ktorý sa uskutočnil minulé leto pod názvom Výlet do Chorvátska, rozhodli sme sa nazvať podujatie LETNÁ VLNA FANTÁZIE.
TU si môžete pozrieť ako to vyzeralo minulý rok.
VÝZVA:
Zostrojte si vlastné plavidlo na l'udský pohon.
Fantázii sa medze nekladú!

10.00    Tomaggio – moderátor

10.00    Kreatívne plavidlá - registrácia - stavba kreatívnych plavidiel 

11.00    Modelári - exhibícia modelov lodí na diaľkové ovládanie 

12.00    Dračie lode - exhibícia veslíc

14.00    Drumstas - koncert a začiatok súťaže

16.00    Kreatívne plavidlá - vyhlásenie víťazov súťaže

17.00    Velvet case – jazzový koncert

Porota: Peter Mlynár / Richard Varga / Ladislav Škantár

Prezentácie aktivít:
Hasičský čln - Hasičský a záchranný útvar hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy
Dračie lode - Dračia Légia Trenčín + Smileclinic Dragon Board Team Piešťany
Paddleboarding Draždiak - Stand Up Paddle
Zväz vodných cyklistov
Modelárske lode (na diaľkové ovládanie) - RC Svet

Účasť na pretekoch je na vlastné riziko.
Osoby mladšie ako 15 rokov a neplavci sú povinní jazdiť v plávacích vestách.
Usporiadateľ si vyhradzuje právo na zmenu časového harmonogramu.

Drumstas - bubnová show
13:50 | 14:50 | 15:50 | Veľký Draždiak

perkusionisti: Tono Gúth, Jano Boldiš, Monika Šagátová, Linda Ílešova, Peter Kunzo

Nápad, vtip, rytmus, radosť, úsmev
Afrika, Latinská Amerika, Európa, Orient
Facebook

Velvet Case - Jazzový koncert
17:00 | Veľký Draždiak

Kapela Velvet Case vznikla v roku 2017. Jej zárodok vyústil z niekoľkoročnej spolupráce klaviristu Petra Kunza a speváčky Júlie Kozákovej. K duu sa po čase pridala mladá talentovaná basgitaristka Laura Jašková. Nevyhnutnú zložku kapely zakrátko zastrešil vyhľadávaný bubeník Juraj David Raši. Finálny zvuk a charakter kapely dopĺňa dychová sekcia v zložení Lenka Molčányiová (saxofón) a Michal Cálik (trúbka). V tomto zložení nahrala kapela ich debutový singel Moonlight, ktorý aj s videoklipom vyšiel na jeseň 2019. V tom istom období Velvet Case vystúpil na Pódiu mladých talentov Bratislavských Jazzových Dňoch 2019 a neskôr odohrali koncert aj na Horehronských Jazzových Dňoch v Brezne a Mikulášskom Jazzovom Festivale v Liptovskom Mikuláši. Nielen pre ich muzikálne prednosti, ale aj vďaka ich mladíckej energii, charizmatickému prejavu a originálnemu prevedeniu ich Bratislavská hudobná scéna vníma v súčasnosti už ako etablované umelecké teleso. V týchto dňoch pracujú v štúdiu na ďalších autorských nahrávkach...

--------------------------

Nedeľa 15. 8. 2021
Klaun Pepele - Divadlo Žihadlo
10:00 | DK Lúky Komunitná záhrada
17:30 | Námestie Republiky

Rozprávková klauniáda pre deti, plná pesničiek, hier a dobrej nálady. Dicadlo Žihadlo je hviezdička na nebi divadiel pre deti. pod svojou strechou skrýva 14 rozprávok, niekoľko bábok a principála, herca, scenáristu, pesničkára Vlada Zeteka a jeho kamarátov. Nie je žiadnym tajomstvom, že Divadlo Žihadlo pripravuje novú rozprávku a určite neskôr ďalšie a ďalšie, založené na prepojení bábkového prejavu so živým hercom.

Baroque Goes Jazz Trio - koncert klasickej a jazzovej hudby
18:00 | Exteriér DK Lúky


Baroque Goes Jazz Trio je autorský projekt flautistky Lenky Molčányiovej, ktorá sa rovnako virtuózne pohybuje na poli starej hudby a jazzu. Už počas štúdia zobcovej flauty a jazzového saxofónu na zahraničných univerzitách rada miešala tieto dva štýly, keďže ich spája najmä umenie improvizácie. V triu s vynikajúcimi multižánrovými hudobníkmi - huslistom Jánom Kružliakom ml. a klaviristom Milošom Bihárym - sa predstavili prvý krát v roku 2020 na koncerte v rámci festivalu Viva Musica! s vlastnými aranžmánmi skladieb barokových a jazzových autorov ako Johann Sebastian Bach, Henry Purcell, Claude Bolling či Oscar Peterson. Repertoár tria zahŕňajú aj originálne podoby diel, ktoré však v tomto nástrojovom obsadení nadobúdajú iný charakter. Hlavnou myšlienkou tohto projektu je osviežiť interpretáciu starej hudby a jazzu, poukázať na hravosť improvizácie a dôležitosť komunikácie medzi hudobníkmi.

Lenka Molčányiová (flauta), Ján Kružliak ml. (husle), Miloš Biháry (klavír)

DJ Abnorman - reggae selector
20:00 | Námestie republiky


Abnorman je reggae selektor žijúci v Petržalke. Počuť a vidieť ho môžete ako DJ-a a MC v slovenských kluboch a na festivaloch ako Uprising, Atmosféra, Skaly, Jammin, Friday Mass. Zahral si na budapeštianskom Szigete, v pražskom legendárnom klube Cross a opakovane na ostravskom festivale Beats 4 Love. Jeho reláciu "Salute - Reggae Time" ste mali možnosť sledovať prostredníctvom vysielania New Model Radio a na jej stránkach nájdete aj záznam všetkých odvysielaných častí. Reggae, roots, dancehall, dub, ska, nu roots sú žánre, ktoré môžete objaviť v jeho selekcii a okrem karibských umelcov budete počuť aj domácich reprezentantov týchto hudobných štýlov.
Facebook

Letné kino - Veľká nádhera
20:00 | Artkino za zrkadlom

r. P. Sorrentino, Taliansko / Francúzsko, 2013, MN-15, 142 min.
Príbeh starnúceho spisovateľa a novinára Jepa (Toni Servillo), režisér Sorrentino zasadzuje do “trblietajúcej” sa vysokej smotánky podmanivého Ríma a po vzore filmových velikánov Federica Felliniho a Michelangela Antonioniho podáva kritiku súčasnej spoločnosti, žijúcej vpovrchnosti, pretvárke a zaslepenosti.

Pripravili sme pre vás registračnú permanentku, zakúpením ktorej máte voľný vstup na všetky podujatia Kultúrneho leta v Petržalke 2021.
Registračná permanentka pre 1 osobu na mesiac | 5 €
Rodinná registračná permanentka na mesiac | 10 €
(max. 5 členov rodiny)

Nakoľko sú hromadné podujatia povolené len v obmedzenom počte, kúpou permanentky vám nezaručujeme miesto na podujatí, preto vám odporúčame prísť v dostatočnom predstihu.
Prosím, uložte si zakúpenú permanentku pre jej opätovné použitie na všetky podujatia v rámci mesiaca júl alebo august. Kúpou permanentky prehlasujete správnosť vyplnených kontaktných údajov. Ste si vedomý, že v prípade potreby ste schopný kontaktovať všetkých členov rodiny, pre ktorých kupujete rodinnú permanentku. Z dôvodu pandemickej situácie, prosíme, o dodržiavanie platných opatrení pre región Bratislava (viac info na kulturnysemafor.sk).

Zmena programu vyhradená!

Odporúčame

Scherzovci. Reštaurovanie rodinného portrétu

24.2.2022 - 22.5.2022 / GMB - Pálffyho palác

TIP

Zvuk for Štiavnica 2022

24.6.2022 - 26.6.2022 / Banská Štiavnica

TIP

Viva Musica! Kučerová & Lapšanský

Št 21.7.2022 / Veľký evanjelický kostol

TIP

Sensorium Festival: Beyond The Sound 2022

17.6.2022 - 18.6.2022 / Fuga

TIP