koncert
festival
letný festival
iná akcia
Sharpe 2021

Priestory bratislavskej Novej Cvernovky prvý septembrový víkend ožijú hudobným festivalom a konferenciou. Sharpe prinesie prehliadku kvalitnej a progresívnej súčasnej hudobnej tvorby zo Slovenska aj zahraničia v spojení s konferenciou pre hudobných profesionálov.

03.09.2021, Pi - 04.09.2021, So

Cieľom festivalu Sharpe je priniesť návštevníkovi možnosť objaviť nové a perspektívne, ale aj obľúbené hudobné mená z rôznych krajín sveta naprieč hudobnými žánrami. Napriek pretrvávajúcej epidemiologickej situácii si dali organizátori aj tento rok za cieľ zhmotniť tieto snahy do festivalovej podoby a priniesť návštevníkom autentický a plnohodnotný zážitok, na aký sú zvyknutí z predošlých ročníkov.

„Festival momentálne pripravujeme v plnej kapacite, s približne 40 interpretmi z 23 európskych krajín. Budeme plne rešpektovať všetky protipandemické a hygienické opatrenia, prípadne vymýšľať aj vlastné vylepšenia, keďže bezpečnosť návštevníkov, vystupujúcich a celého nášho organizačného tímu je pre nás prvoradá”, približuje kreatívny riaditeľ festivalu Michal Berezňák.

Prepotvrdené aj nové hudobné mená

V rámci hudobného programu dostanú priestor predovšetkým kapely a umelci, ktorí mali vystúpiť minulý rok, no pre zrušený festival z dôvodu opatrení svoje koncerty neodohrali. Organizátorom sa podarilo potvrdiť väčšinu z nich, zo slovenských umelcov sú to napríklad Isobutane, Edúv syn, Queer Jane, Raptor Koch, ale tiež britskí Italia 90, český producent HRTL, luxemburská pesničkárka C’est Karma a mnohí ďalší. Do line-upu pribudne aj niekoľko nových, doposiaľ neohlásených hudobných mien. Súčasťou SHARPE festivalu bude aj projekt Nočná, ktorý sprostredkuje selekciu experimentálnej elektroniky a techna.

„Mám veľkú radosť, že takmer všetky kapely, ktoré u nás mali hrať už minulý rok, opätovne potvrdili svoju účasť na festivale. Veľmi sa teším z britských Italia 90, presne takéto niečo potrebujeme po takmer roku bez koncertov, veľká energia na pódiu, ktorá nikoho nenechá chladným, zvukovo je to tiež extrémne zaujímavé. Takisto mám radosť aj z novo-potvrdených kapiel, akými sú napríklad Pódium zo Španielska alebo domáci Wine Fault", tvrdí hudobná dramaturgička festivalu a šéfka konferencie, Táňa Lehocká.

Sharpe festival ani tento rok nevynechá svoju kľúčovú súčasť - hudobnú konferenciu, ktorá ho robí nielen festivalom, ale tiež medzinárodnou platformou prepájajúcou hudobníkov a hudobných profesionálov z rôznych krajín. „Z konferenčnej časti by som vypichla panel o zelených riešeniach v hudobnom priemysle, kde sa budeme rozprávať, ako sa postaviť environmentálnym výzvam pri organizácii festivalov či v oblasti touringu, ako robiť podujatia udržateľne a aké sú najnovšie inovácie a nápady v oblasti ekológie v hudobnom sektore", dodáva Táňa Lehocká.

K dispozícii sú festivalové vstupenky na oba dni hudobného programu v predpredaji za 25€

Pro pass zabezpečujúci vstup na festival a účasť na konferencii je za 39€. 

Lineup:

Italia 90 (UK) / Bulp (SK) / HRTL (CZ) / Queer Jane (SK) / C'est Karma (LUX) / David Kollar (SK) 

Edúv syn (SK)  / Javva (PL)  / Isobutane (SK) / Blanch (SK) / sinks (CZ) / Stroon (SK)

Kytaro (HU) / Dead Janitor (SK) / Homes (SK) / Warm Graves (DE) / Unstrung Harp (SK)

Zbigniew Chojnacki solo (PL) / Raptor Koch (SK) / Baits (AT) / Bazalt (NO) / shishi (LT) / Margo (CZ)

Warrego Valles (SI) / stx a.k.a. Boris Vitazek (SK) / White Place (SK) / Hands Of Maples (SK) / Red gaze (AT)

Blasser Kyren (AT) / Black Maracas (SP) / Komplizen der Spielregeln (DE) / Fläsh DJs (SK) / Giorgio Vocoder (SK)

Viac informácií a zoznam prepotvrdených umelcov je možné nájsť na webe festivalu

---

Youtube playlist / Spotify playlist / Sharpe | Rooftop session Shallov

---

Odporúčame

NeferNefer & Burlesque Show

So 21.8.2021 / Red Cat Cabaret Club

TIP

Kým sa skončí leto

Pi 13.8.2021 / Letné kino v Líščom údolí

TIP

Autumnist

So 14.8.2021 / Nová Cvernovka

TIP

Na krásnom modrom Dunaji

So 4.9.2021 / Kino na terase - Prior

TIP