V nasledujúcich miestnostiach vystavené exponáty dokumentujú štyristoročný vývoj nádob na uchovávania liečiv. Zhotovovali ich z rôznych materiálov, s charakteristickou podobou ich základného tvaru, povrchovej úpravy a výzdoby. V priebehu storočí sa vyvíjali aj forma štítkov, spôsob signovania a písmo signatúr označujúcich obsah uložených liečiv.
K základnému vybaveniu už v najstarších lekárňach patrili nádoby z dreva. Uchovávali sa v nich sušené časti rastlín a živočíchov a vzácne kamene. Neskôr k nim pribudli nádoby z cínu v ktorých sa uchovávali tuky, vonné látky, živice, aj dračiu krv, liečivé medy, muškáty, opiáty a polotekuté liečivé prípravky.
V 17. storočí sa na našom území začali používať keramické nádoby, v ktorých sa uchovávali masti, extrakty, medy, elektuáriá a sirupy. K stabilnému zariadeniu lekárni patrili dlhé stáročia nádoby zo skla. Uchovávali sa v nich tekuté extrakty, tekuté chemikálie, ale aj najmä práškované liečivá.
Súčasťou prezentácie sú aj ukážky lekárenského nábytku zo 17. až 19. storočia – všetky exponáty sú súčasťou zbierok Múzea mesta Bratislavy.
Autorka expozície Mgr. Marta Janovíčková, spolupráca Mgr. Mária Antolíková.