divadlo
Za hranicami hriechu / Bratia Karamazovovci

Strhujúca choreografia, umocnená tromi hudobnými velikánmi – Wagnerom, Musorgským a Rachmaninovom, sugestívna výprava a interpretačná náročnosť sľubujú nevšedný divácky zážitok.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
17.11.2017, Pi

Vrcholnou udalosťou sezóny je premiéra inscenácie Za hranicami hriechuz repertoáru svetoznámeho Eifman Ballet, ktorá je prvým naštudovaním ich diela na Slovensku. V duchu tvorby súčasného choreografického génia Borisa Eifmana ide o psychologický balet, pokus vytvoriť tanečný ekvivalent k Dostojevského majstrovskému románu Bratia Karamazovovci, ktorý bol námetom inscenácie o deštruktívnych vášňach a večného súboja Boha a diabla.

Prostredníctvom choreografického ponoru do duší hlavných postáv sledujeme dejové línie románu, ktorého hlavnou ideou je myšlienka: „Ak Boh neexistuje, potom sú všetky veci v súlade s právom.“ Autor ju parafrázuje z pohľadu súčasnosti: „Boh existuje a napriek tomu sa všetky veci dejú v súlade s právom.“  

Strhujúca choreografia, umocnená tromi hudobnými velikánmi 20. storočia – Wagnerom, Musorgským a Rachmaninovom, sugestívna výprava a interpretačná náročnosť sľubujú nevšedný divácky zážitok.

Eifman Ballet: Za hranicami hriechu / Bratia Karamazovovci
Réžia a choreografia:
Boris Eifman
Obsadenie: Adrian Szelle / Konstantin Korotkov, Andrej Szabo / Martin Kreml, Silvia Najdená / Ilinca Ducin a ďalší

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny a 30 min. s jednou prestávkou

Vstupenky za 12€ - 37€

Odporúčame

Utekajme, už ide!

Po 15.8.2022 / T3 - kultúrny prostriedok

TIP

PechaKucha 50 - Rurálny terén

St 24.8.2022 / Nová Cvernovka

TIP

Viva Musica! Laurie Anderson: Amelia

Ne 11.9.2022 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu

TIP

Na ceste

12.8.2022 - 17.8.2022 / Kino Lumière

TIP