divadlo
Yotam Peled & Free Radicals: Where the Boys Are
Festival Bratislava v pohybe ponúkne predstavenie pre teenagerov. Prepojí súčasný tanec s bojovými technikami.
Táto akcia sa konala v minulosti

V utorok 25. júna 2024 o19.00 h sa v  Telocvični v bratislavskej Novej Cvernovke predstaví nemecký súbor Free Radicals s inscenáciou Where the Boys Are. Choreografia izraelského tvorcu Yotama Peleda hravou formou prepája  tanec s bojovými umeniami. Predstavenie je určené publiku mladých vo veku od 13 rokov.

Pri príležitosti končiaceho sa školského roka sa rozhodli organizátori medzinárodného festivalu Bratislava v pohybe odmeniť študentov, ale aj ich rodičov či učiteľov predstavením v netradičnom priestore školskej telocvične. Choreograf Yotam Peled so svojím súborom Free Radicals uvedú tanečnú inscenáciu Where the Boys Are, v ktorej dvaja tanečníci  využívajú pohybový slovník rôznych bojových techník a postupne premieňajú arénu fyzického konfliktu na miesto, kde vzniká priestor pre citlivý a vnímavý kontakt. Zároveň divákom odhalia rôzne pohľady na vzťahy medzi mladými ľuďmi.

„Jedným z našich dlhodobých cieľov je osloviť aj mladú generáciu, ktorá má možno rešpekt pred súčasným tancom. Sme presvedčení, že práve predstavenie Yotama Peleda a Free Radicals osloví mladých, pretože je intenzívne, využíva rôzne fyzicky náročné techniky a tematicky sa zameriava na nadčasovú tému podoby vzťahu medzi dvomi ľuďmi,“ približuje predstavenie umelecká riaditeľka festivalu Miroslava Kovářová.

Okrem Bratislavy súbor zavíta aj do Trnavy, kde sa predstavenie uskutoční 26. 6. o 11:30 v Mestskej športovej hale Trnava, a to v spolupráci s Divadlom Jána Palárika v rámci ich nového projektu pre mladého diváka Teen Theatre Fest.

V predstavení, ktoré má 40 minút, zaznie aj text v angličtine. V závere je pripravená aj diskusia s tanečníkmi. 

Predstavenie je súčasťou festivalu Bratislava v pohybe. Hlavný program 28. ročníka sa uskutoční od 4. – 28. októbra 2024 a zameria sa na prezentáciu súčasného tanečného umenia zo Španielska.

Vstupné: predpredaj 7€

Odporúčame

Mýšačka live: Twin Tribes (USA)

Ut 12.11.2024 / Pink Whale

TIP

Falošná nota

1.10.2024 - 9.12.2024 / Divadlo bez masky

TIP

Quasars Ensemble

So 21.9.2024 / Slovenská filharmónia

TIP

DakhaBrakha (UA) - 20th Anniversary Tour

Št 12.12.2024 / Majestic music club

TIP