divadlo
Zrušené - Sova

Sova je o vzťahoch, rozdielnych názoroch a obgeneračnom spolužití babičky a vnučky. 

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
23.10.2020, Pi


Vo vile syna a otca zároveň sa ocitnú dve ženy, stará mama a jej vnučka. Mladá žena Vendy je slobodná matka s dieťatkom, o ktorom sa jeho otec nestihol pred svojou smrťou dozvedieť. Babička, intelektuálka, tiež ovdovela a nevládze žiť sama vo svojom dome. Hľadajú nový domov, na ktorý sú obe odkázané. Ich spolužitie zďaleka nie je idylické. Naopak, je plné vzťahových a názorových stretov, ale aj narastajúceho, hlbokého porozumenia.

A ako to už býva, najväčší zmysel a hodnoty svojho obgeneračného prepojenia si uvedomujú, až keď je neskoro. To, že sa láska míňa, neznamená, že to nie je láska a zásadná reflexia života, ktorý nežijú iba naše hrdinky. Excelentné príležitosti pre vyzreté herečky a osobnosti. Dátum narodenia ich rozdeľuje len navonok. Pochopenie seba a doby, v ktorej žili a žijú, je svedectvom, ktoré stojí za to zdieľať s našimi divákmi.

Komornú hru Sova populárna súčasná česká spisovateľka, poetka, speváčka a dramatička nanovo prepísala na objednávku dramaturgie činohry a priamo na „telo“ skvelých herečiek, akými sú B. Turzonovová a B. Andrešičová.

Natalie Kocab: Sova
Réžia
: Valéria Schulczová
Obsadenie: Božidara Turzonovová, Barbora Andrešičová / Anežka Petrová

Dĺžka podujatia: 1 hod. a 25 min. bez prestávky

Miesto: Modrý salón SND

-------

Vstup: 10€

Činohra SND špeciálne ďakuje pánovi Ing. Karolovi Bustinovi, ktorý zásadným spôsobom prispel ku vzniku inscenácie Sova. Ďalej ďakujeme za pomoc a spoluprácu Martinovi Hasákovi, Lucii Šedivej, Ondrejovi Wolfovi, Marekovi Kráľovskému a Petrovi Balcerčíkovi.

Odporúčame

LP (USA)

Ut 12.7.2022 / Axa Aréna NTC

TIP

Materialisti

5.5.2022 - 10.7.2022 / Galéria dizajnu Satelit

TIP

Parazit

24.5.2022 - 25.5.2022 / Kino Lumière

TIP

Na ceste

24.5.2022 - 25.5.2022 / Kino Lumière

TIP