divadlo
Teatro wüstenrot: Šialené nožničky

Táto kriminálna komédia je diváckym hitom svetových javísk. V rovnomennom kaderníckom salóne zažijete zábavu aj napätie, vtip, neočakávané situácie a improvizácie.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Kadernícky salón „Šialené nožničky“, ktoré vedie majster hrebeňov – a samozrejme aj nožničiek – Tony Kulma, má exkluzívnu klientelu a teší sa veľkej obľube u zákazníkov. Vysoko profesionálne renomé je náhle ohrozené. Vo vedľajšom byte – susediacom so salónom – sa nečakane udeje vražda… Podozriví sú rovnako zamestnanci kaderníctva, ako aj jeho návštevníci. Vyšetrovania sa chopí polícia a… Diváci.

Skvelá kriminálna komédia, v ktorej jedno z hlavných slov na priebeh a smerovanie deja má interaktívny zástoj samotných divákov predstavenia. Hra, ktorá obletela takmer celý svet. S nadšenými reakciami publika sa dodnes hrá v Bostone (tam nepretržite od roku 1980 – za čo si vyslúžila zápis do Guinessovej knihy rekordov, ako súvisle najdlhšie sa hrajúca činoherná hra na svete), v Chicagu, Washingtone, San Franciscu, Montreale, Barcelone, Tel Avive, Budapešti, Prahe, Melbourne, Londýne, Lodži, Honolulu, ako aj v mnohých ďalších menších aj väčších mestách po celom svete – a všade s obrovským úspechom u divákov.

Zábava aj napätie; vtip a neočakávané situácie. Prekavpivá a vždy iná pointa; humor vychádzajúci z improvizácie, ktorá vzniká z jedinečného a nezopakovateľného vstupovania divákov do deja.

Paul Pörtner: Šialené nožničky
Réžia: Svetozár Sprušanský
Účinkujú: Peter Kočiš alebo Marcel Ochránek, Karin Olasová, Dušan Szabo, Marek Majeský / Přemysl Boublík, Jana Valocká alebo Lucia Vrablicová, Juraj Hrčka alebo Erik Peťovský


Odporúčame

Z depozitára: Hlinená váza a denník z obdobia ruského zajatia v Charkove

15.6.2022 - 15.8.2022 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica

TIP

Viva Musica! Nikol Bóková: Prometheus

Št 11.8.2022 / Stará radnica

TIP

Ivan Csudai - MMXXII

17.6.2022 - 4.9.2022 / Danubiana Meulensteen Art Museum

TIP

Sto (k)rokov Vasca Bendiniho

23.6.2022 - 4.12.2022 / Historické múzeum SNM

TIP