divadlo
Radical Empathy: Carry
Čo všetko možno vyjadriť telom a čo všetko sa tela týka? Performatívna inštalácia Tomáša Danielisa sa venuje aktuálnym otázkam, zaoberajúcim sa telesnosťou najmä v súvislosti so ženami a ich postavením v spoločnosti.
Táto akcia sa konala v minulosti

Carry – umenie hľadí do zrkadla a stráca svoje pozlátko. Telo na pozretie, telo v práci, telo na vlastnenie, telo ako odraz, telo ako obraz...

Umelci zoskupenia Radical Empathy sa ponárajú do hlbín neistého a komplikovaného postavenia žien v súčasnej spoločnosti v jej kultúrnych (i historických) rámcoch.

Predstavenie je prvou časťou štvrtkovej double-show v A4. Jej druhou časťou je predstavenie Divadla Štúdio tanca a Indiry Chamalé Ortiz: Filomena. Na vstup na obidve predstavenia platí ten istý lístok.

Po skončení double-show sa uskutoční diskusia s tvorcami predstavení. Začiatok diskusie cca 10 min po skončení druhého predstavenia. Moderuje Dáša Čiripová.

Dĺžka predstavenia: 20 min.

Tvorivý tím
Réžia, choreografia, vizuál a technológia: Tomáš Danielis
Choreografia a interpretácia: Agathe Tarillon
Kostým: Lenka Sršnová – LS.
Hudba: Ľubomír Panák – Drakh
Choreografia: Flavia Dule, Meggie Blackschyn
Technika: Juraj Čech
Produkcia: Feynmen, Alexandra Čuchorová

Vstupné: predpredaj 9€ / seniori, ZŤP 1€

Predstavenie je súčasťou festivalu súčasného tanca a pohybového divadla Nu Dance Fest 2024. Pozrite si kompletný program.

 

Tomáš Danielis je slovenský tanečník, performer a choreograf, držiteľ viacerých ocenení za interpretáciu a choreografiu. Bol zakladajúcim členom banskobystrického Divadla Štúdio tanca (1998). Spolupracoval tiež s množstvom slovenských i zahraničných choreografov a pedagógov, ako sú napríklad Zuzana Hájková, David Zambrano, Steve Paxton, Andrew de Lombinière Harwood, Miroslava Kovářová, Marta Poláková, Frey Faust, Willi Dorner a ďalší. Medzi jeho najvýznamnejšie produkcie patria Landscapes (2011), Locus (2016) a Suites (2016). V rokoch 2016 – 2017 pôsobil ako hlavný tanečný majster v súbore Balet Moskva. V súčasnosti rozvíja svoje choreografické a pedagogické aktivity najmä v Bruseli a v mnohých európskych krajinách, pričom sa pravidelne vracia aj na Slovensko.

Agathe Tarillon je belgická tanečnica s francúzskym pôvodom. So skupinou RADICAL EMPATHY spolupracuje od roku 2022 (Game Project, Carry, Faidrós). V minulosti pôsobila v skupinách VanHolzers, Epistolar, Micro-Danse a iných vo Francúzsku, Španielsku, Belgicku a Grécku. Vyštudovala tanečnú školu SEAD v Rakúsku, ako aj architektúru na ENSAB vo Francúzsku.

Odporúčame

Alla Czeca - Kukal Quartet (CZ)

Ne 4.8.2024 / Záhrada Domu Albrechtovcov, Kapitulská 1

TIP

Viva Musica! 2024

4.7.2024 - 15.8.2024 / Bratislava

TIP

Andy the Doorbum (USA) + Modré hory

Ne 23.6.2024 / Pink Whale

TIP

48. Gitarový festival J. K. Mertza 2024

Zrkadlová sieň Primaciálneho pa...

TIP