divadlo
Horúce leto 68

Pod názvom Horúce leto 68 (ako sme utekali) si v divadle GunaGU pripomenú 50. výročie invázie ruských tankov do Československa.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
12.06.2018, Ut

Pod názvom Horúce leto 68 (ako sme utekali) si v divadle GunaGU pripomenú 50. výročie invázie ruských tankov do Československa.Hra pre Zuzanu Kronerovú bola napísaná k 50. výročiu najdramatickejšej udalosti našich novodobých dejín – invázii vojsk Varšavskej zmluvy do Československa 21. augusta 1968.
V hre sledujeme príbehy troch žien, ktoré kvôli invázii aj so svojimi rodinami emigrujú do rôznych krajín sveta, aby sa nakoniec stretli v kanadskom Toronte. Okrem iných ťaživejších problémov sa im vo svete už nedarí variť jedlá ako doma, lebo tam nedostať naše suroviny. Tým sa toto zdanlivo nedôležité spomínanie na chuť domácich špecialít stáva metaforou o tom, ako chutí domov a aká je vlastne vôna slobody.

Napísané podľa osudov skutočných žien. 
Erika (Zuzana Kronerová) je manželka evanjelického farára, ktorého tu odmietajú vysvätiť a ktorý preto vyštuduje herectvo na VŠMU a stane sa hlásateľom rozhlasu. A práve on hlási do éteru legendárnu výzvu o obsadení nášho štátu cudzími tankami. Petra (Marta Maťová) je mladá lekárka, ktorú rodičia radšej pošlú do cudziny, aby ju zachránili, ale kým jej tam uznajú slovenský diplom, umýva v reštaurácii taniere. A Soňa (Gabika Dzuríková) je mladé židovské dievča, ktoré sa vybralo na brigádu do Izraela, ktorú zorganizoval spisovateľ Ladislav Mňačko. Odvtedy týmto mladým ľuďom hovorili „Mňačkove deti“. A na brigáde v ďalekom svete ich zastihne správa o prepadnutí Československa.

​Autor a réžia: Viliam Klimáček
Hrajú: 
Zuzana Kronerová, Gabika Dzuríková, Marta Maťová

Trvanie hry: 90 minút bez prestávky

---------------

Vstupenky si zakúpite cez Citylife.sk

Po začiatku predstavenia nie je možný vstup do sály.
Ak sa vstupenky nevypredajú v predpredaji, dajú sa zakúpiť aj hodinu pred predstavením v pokladni divadla.

Odporúčame

Na konci sveta

20.7.2019 - 30.7.2019 / Kino Lumière

TIP

Studio 34 / Party Show

23.8.2019 - 21.9.2019 / Red Cat Cabaret Club

TIP

The Young Gods /CH

Ne 1.12.2019 / Majestic music club

TIP

Staré dámy

10.9.2019 - 29.9.2019 / Štúdio L+S

TIP