divadlo
Festival Pro-téza / D’Epog (CZ): ∞

Na festival Pro-téza zavíta český súbor D’Epog, ktorého stabilnou režisérkou je Slovenka, Lucia Repašská. Inscenácia s názvompredostiera nekonečné množstvo, mnohokrát zbytočne sa opakujúcich situácií, chýb, postupov vo formovaní ľudskej bytosti.

Táto akcia sa konala v minulosti

„Ďakujem, že ste ma priviedli na svet. Nečakal som to. Obrazy extrémneho rodičovstva. Na ležatej osmičke rodič plodí dieťa a dieťa plodí rodičia. Kto je za koho zodpovedný? Kto o kom rozhoduje?“

Tvorba divadla D'Epog žánrovo lavíruje na pomedzí činoherného a pohybového divadla, performance a multimédií. Predstavenie ∞ v sebe spája sitcom, grotesku a komiks.  Zaujímavé je réžiou, súhrou hercov a zvukmi, ktoré sú tvorené predmetmi z domácnosti. Kompozícia pripomína tradičné žánrové obrazy rodiny, ktoré poznáme naprieč celými dejinami výtvarného umenia.  

réžia: Lucia Repašská
dramaturgia: Matyáš Dlab
scénografia: Matěj Sýkora
hrajú: Radim Brychta, Zdeněk Polák a Janet Prokešová

Odporúčame

Indonézsky bazár

So 26.7.2025 / Veľvyslanectvo Indonézskej repub...

TIP

Grisha Goryachev (USA) plays Paco de Lucia

St 1.10.2025 / V-klub (Véčko)

TIP

Až vyjde mesiac

Kino Lúky / Areál hier Radosť ...

TIP