divadlo
Divadelný večer: Maratón - Päť za jednu - Záhradkári
Muzikálové Divadlo Alkana si tento rok pre divákov v rámci podujatia Noc divadiel 2023 pripravilio tri kratšie divadelné hry. Ukážky z hereckej tvorby pripravili študenti Muzikálového konzervatória Alkana pod vedením Mgr. art. Petry Gažíkovej Lángovej.
Táto akcia sa konala v minulosti

Predely medzi jednotlivými hrami budú doplnené speváckymi a hudobnými ukážkami študentov konzervatória.

Výstupy budú z nasledovných diel:

Claude Confortés: Maratón

Ide o francúzsku divadelnú hru, ktorú pôvodne napísal autor a režisér Claude Confortés pre troch mužov a neskôr bola prepísaná pre tri ženy a uvádzaná pod názvom Olympioničky. Z tejto upravenej verzie sme vybrali úryvky pre naše študentky. Kamarátstvo, súťaživosť, rivalita, podrazy – to všetko prežívajú počas bežeckej súťaže, kde sa maratón mení na beh životom, v ktorom nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa.

Účinkujú:  Kira Marushko (Larigotte), Vanesa Veverková (Nazaire), Gabriela Kubačáková (Julie)

---

Enrico Luttman: Päť za jednu

Komédia talianskeho herca a dramatika ponúka príležitosť pre päť herečiek – našich študentiek, ktoré sa stretnú ako susedy v jednom dome na podnet jednej z nich na zoznamovacom večierku. Každá má svoj príbeh a postupne sa odkrývajú aj ich osobné životy. Neočakávaná udalosť postaví každú z nich pred situáciu, s akou sa ešte nikdy predtým nestretli. Táto ich osudy spojí a prepletie. Ako ju vyriešia, to už uvidíte v našom predstavení.

Účinkujú: Michaela Romaňáková (Anna), Gabriela Kubačáková (Maria), Adela Andorová (Rosa), Salome Bezáková (Jenny), Zuzana Polláková (Erminia)

---

Albee/Cooper: Záhradkári

Záhrada ako zem, z ktorej bol človek vzatý a do ktorej sa skôr či neskôr musí vrátiť. Záhrada ako eden, kde mal človek všetko, ale musel ju opustiť pre svoj hriech. Hra odkrýva tému, kde každý človek má svoju „cenu“, za ktorú je ochotný urobiť čokoľvek. To sa stane aj hlavnej predstaviteľke Jenny, ktorá podľahne moci peňazí a poruší svoje základné morálne zásady. Hra rieši aj vážne spoločenské témy, akou je postoj k zabitiu človeka, jednotlivec verzus spoločnosť a spoločnosť verzus vidina bohatstva. Otázkou je len, čo sme schopní obetovať a za akú cenu.

Účinkujú: Simona Habodászová (Jenny), Max Chahal (Richard), Martin Štefko (Jack), Michaela Romaňáková (Pani Toothová), Zuzana Polláková (Beryl), Salome Bezáková (Chuck), Adela Andorová (Louise), Gabriela Kubačáková (Gilbert), Vanesa Veverková (Cynthia)

Predstavenie 18.11. je súčasťou podujatia Noc divadiel 2023. Pozrite si kompletný program.

Odporúčame

Sonda do architektúry Vila Sonnefeld

Ut 2.7.2024 / Múzeum Janka Jesenského MMB

TIP

Víno pod hviezdami 2024

2.8.2024 - 3.8.2024 / Vinohrady Pezinok

TIP

Dokonalé dni

Kino Lúky / Kino Mladosť / Kino Lumière

TIP

Cascade Youth Symphony Orchestra

Po 8.7.2024 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu

TIP