Prvá výstavná mozaika sa venuje životu v neskorom kapitalizme, najmä vzťahu tiel, práce, lifestylu, utváraniu sebaobrazu a identity. Tie sú výrazne ovplyvnené komercializovanými sociálnymi sieťami konsolidovanými a monopolizovanými veľkými kapitalistickými platformami typu Meta, a tiež nástupom inteligentného webu 4.0 a všeobecne dostupných nástrojov online umelej inteligencie. V tomto hybridnom svete už nie je možné oddeliť vzájomné splývanie a prenikanie digitálnych a fyzických prostredí. Vo svete preplnenom nekonečne plynúcim tokom roztrieštených obsahov stojí súčasné umenie často uprostred estetického flirtu medzi digitálnym a materiálnym, a ukazuje ambivalenciu a komplexnosť vzťahu človeka a digitálnych technológií.
Prvá videosekcia skúma dynamiky moci, identity a kolektívnej pamäti skrze iróniu, osobné príbehy či občiansku nespokojnosť. Tematizuje, ako sa pravda a fikcia v súčasnom svete vzájomne prepletajú a kladú výzvy našej schopnosti rozlišovať medzi realitou a klamom.
V študovni bude v rôznych podobách zastúpené aktuálne študentstvo a vedenie ateliéru. Či už myšlienkovou mapou odvíjajúcou sa od pojmu Studio aKapela, neoficiálneho názvu ateliéru, objektovými intervenciami vzťahujúcimi sa k pojmom safe-space, štúdium alebo VŠVU až po pomyselné prenesenie ateliérových aktivít ako sprievodného programu (diskusie, prezentácie, konzultácie atď.) k jednotlivým výstavám.
Umelectvo:
Michaela Kacsiová, Filip Streďanský
Videosekcia:
Alexandra Gašparovičová, Michaela Kacsiová, Vivien Kvasnicová, Sára Miklášová, Kristína Anna Vachová
Intervencie do študovne:
Tomáš Brichta, Roman Bicek, Dominika Hoštáková, Jana Kapelová, Milli Keil, Vivien Kvasnicová, Július Majerník, Michaela Prablesková
Kurátorky:
Zuzana Jakalová (výstava), Hana Ontkocová, Fanny Elisabeth Pekarčíková (videosekcia)