výstava
Niečo horí / Something Is Burning
Skupinová výstava Something Is Burning sa zaoberá aspektmi budovania identity v súvislosti s ekonomickým a individuálnym blahobytom. Výstava sleduje trajektórie viditeľnosti a reprezentácie v priebehu času s cieľom mapovať rôzne telá, z ktorých mnohé boli vystavené procesom inakosti (othering) a umiestniť ich do, vo svojej podstate, komodifikovaného priestoru.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
13.09.2022 18:00, Ut

Kurátor: Julius Pristauz

Vystavujúci umelci a umelkyne: Jürgen Baldiga, Mina Bonakdar, Selin Davasse, Živa Drvarič, Luki Essender, Samuel Linus Gromann, Gross Module, Nadia Markiewicz, Jack O’Brien, Johanna Odersky & Francois Pisapia, Michael Ray-Von, Anna Rimmel, Nelson Sullivan, Sophie Thun, Philipp Timischl, Jürgen Baldiga, Mina Bonakdar, Selin Davasse, Živa Drvarič, Luki Essender, Samuel Linus Gromann, Gross Module, Nadia Markiewicz, Jack O’Brien, Johanna Odersky & François Pisapia, Michael Ray-Von, Anna Rimmel, Sophie Thun, Philipp Timischl

Zatiaľ čo niektoré diela sa zaoberajú otázkami performancie a performatívnosti, iné sa zaoberajú rámcami, ako aj štrbinami regulovaných spoločenských štruktúr. Keďže sme svedkami globálnej komercializácie queerness, kedy sa súkromie mení na obchodovateľný tovar, táto skupinová výstava prostredníctvom rôznych vstupných bodov prepája telo a jeho obývané persóny so súčasnou dobou.

Táto výstava sa taktiež zamýšľa nad tým, čo znamená vystavovať queerness a ako takýto zaťažený a široko používaný pojem môže byť prezentovaný v podobe statickej inštitucionálnej výstavy.

Výber umeleckých diel vychádza zo vzorcov a predpokladov týkajúcich sa rôznych binárnych systémov. V tomto ohľade, prezentované diela ponúkajú spojítka a korelácie.

Vďaka tejto kombinácii rôznych naratívov sa rozvíja hybridné skúmanie, ktoré spochybňuje širokú škálu tém a výziev. Something Is Burning je rovnako introspekciou ako spoločensky zapleteným skúmaním a podnetom.

Dizajn výstavy, ktorý vzniká v spolupráci s architektkou Sophiou Stemshorn, vychádza z výskumu teórií týkajúcich sa queer priestoru(ov) a ich histórie v oblasti architektúry a priestorových intervencií. Inšpirujúc sa bielou kockou, ako aj inými predpojatými fenoménmi, výstava obsahuje podobné binárne vízie a umožňuje ich subverziu.

Súčasťou výstavy bude výber performance, premietaní a klubový večer.

Odporúčame

Hranice lásky

Kino Pezinok / Kino Mier Modra / K...

TIP

Lazarus (Divadlo Aréna v DPOH)

Ne 18.12.2022 / DPOH

TIP

Vianočný Cverna Market 2022

So 3.12.2022 / Nová Cvernovka

TIP

Para

So 10.12.2022 / Koncertná sieň Klarisky

TIP