výstava
Do Nothing, Feel Everything
Vystavujúci umelci a umelkyne: Rastislav Bibza, Christoph Bruckner, Tony Cokes, Patricia Domínguez, Rahima Gambo, Niklas Lichti, Shana Moulton, Tom Seidmann-Freud and Anna Zemánková. Kurátorky: Laura Amann & Aziza Harmel.
Táto akcia sa konala v minulosti

Výstava Do Nothing, Feel Everything (Nerobte nič, cíťte všetko) bola prvýkrát predstavená v Kunsthalle Wien (18. 11. 2021 – 24. 4. 2022)  . Kunsthalle Bratislava výstavu reprízuje v jej novej aktualizovanej podobe.

Názov tejto skupinovej výstavy je pôvodne prevzatý z reklamy na tampóny, lenže pôvodný slogan znel: “Robte všetko, necíťte nič.” Tento prísľub otupenia je pre našu dobu viac než príznačný, ale snahou je prostredníctvom inverzie sloganu vyjadriť – okrem požiadavky iného životného tempa – potrebu iného druhu priestoru a časového rámca, v ktorom by bolo možné intenzívne cítiť a zároveň spracovať emocionálny dopad toho, čoho sme všetci okolo seba svedkami, sledujúc časovosť “nekonečného konca sveta”.

V súčasnosti je každá kríza, každá katastrofa, každá hrozba okamžite prekonaná inou. Tento stav neustálej pohotovosti, často pretavený do apatie a vyčerpania, znemožňuje prechod cez ucelené štádiá emócií a núti nás uvedomiť si, že naša fyzická a duševná pohoda už nie je individuálnou záležitosťou, ale že sme zdieľali stav šialenstva ešte predtým, ako sme si uvedomili, že sme šialení.

Diela na tejto výstave skúmajú a prezentujú širokú škálu afektov, ambícií a rizík. Výstava Do Nothing, Feel Everything sa tak zaoberá umeleckými praktikami, ktoré chápu šialenstvo ako spoločný stav a ako dynamickú formu poznania, v ktorej ide o niečo zásadné – umeleckými praktikami, prostredníctvom starostlivého obrusovania, nachádzať spôsoby ako upokojovania a znášania.


 

Odporúčame

Účet

Ne 11.6.2023 / Štúdio L+S

TIP

Návštevníci

So 24.6.2023 / Kino Kultúrka Stupava

TIP

Divadlo SkRAT: Unavená žiadosť

Št 15.6.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP

Mimmo Rotella

21.4.2023 - 18.9.2023 / Bratislavský hrad

TIP