výstava
Čo nás spája
Bratislava každý druhý rok na jeseň ožíva ilustráciami detských kníh a priťahuje svojich fanúšikov z celého sveta. Septembrovú prechádzku po centre Bratislavy spríjemnia vybrané diela ilustrátorov z pripravovaného Bienále ilustrácií Bratislava 2023. V parku na Hviezdoslavovom námestí si môžu obyvatelia a návštevníci Bratislavy pozrieť nezvyčajnú inštaláciu „pod holým nebom“, ktorá je ochutnávkou tohtoročného bienále.
Táto akcia sa konala v minulosti

Čo má spoločné Švédsko a Japonsko, Slovensko a Brazília alebo Bulharsko a Izrael? Na BIB 2023 sa prihlásili autori, ktorí doručili do Bibiany tisícky ilustrácií z 36 krajín celého sveta. Napriek tomu, že všetkých ilustrátorov delia obrovské vzdialenosti cez mnohé kontinenty, vo svete príbehov sú mnohí výnimočne prepojení. A tak sa na BIB 2023 stretnú slávne bohyne z Írska a Indie, rozprávkové bytosti z Argentíny a Švédska na tajnej polnočnej oslave v lese, či dievčatká z Chorvátska a Belgicka posielajúce papierové správy po mori. S autormi zo Slovenska a Slovinska navštívime štíhle katedrály, zadívame sa na symfóniu hôr zrkadliacich sa v rieke vytvorenú v Holandsku a Japonsku a zistíme, kto sa ukrýva v našich vlastných tieňoch ako hrdinovia z Rakúska či Španielska.

Bibiana pozýva na BIB 2023 touto špeciálnou výstavou 52 svetových ilustrátorov zostavených do neobvyklých dvojíc, ktorí budú v tomto roku súťažiť o prestížne ocenenie Grand Prix BIB, Zlaté jablká či plakety.

Kurátorkou výstavy je ilustrátorka Hana Križanová, vedúca sekretariátu BIB.

Výstava je súčasťou podujatia Bienále ilustrácií Bratislava 2023.

Odporúčame

New York City Night Show

27.12.2023 - 24.1.2024 / Red Cat Cabaret Club

TIP

TOTO! je Blanka Votavová - Tam, kde spí rybka

7.12.2023 - 25.1.2024 / TOTO! je galéria

TIP

Modré hory akustik

Št 21.12.2023 / Pink Whale

TIP

Brandt Brauer Frick (DE) + BDHS

Št 22.2.2024 / Nová Cvernovka

TIP