výstava
Celok je menší ako súčet jeho častí

Výstava Celok je menší ako súčet jeho častí je postavená na asymetrických celkoch a intervenčných vstupoch vystavujúcich autoriek a autorov v kontexte vzťahov kultúry a prírody.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
25.11.2021 17:00, Št

Autori: Peter Bartoš & Andreas Fogarasi, Martin Hrvol, Anna Jermolaewa, Petra Feriancová, Ingeborg Strobl, Lois Weinberger

Kurátorka: Mira Keratová

Výstava Celok je menší ako súčet jeho častí je postavená na asymetrických celkoch a intervenčných vstupoch vystavujúcich autoriek a autorov v kontexte vzťahov kultúry a prírody. Zo súčasných pozícií Vzťahovej etiky ťažiskovo skúma koncepty krajinotvorby neoavantgardného umelca Petra Bartoša (n. 1938) a jeho programu tzv. ekologickej kultúry, v ktorom sa sústreďoval na regeneráciu vzťahov a ekológiu konkrétnych prostredí; ťažiskom sú najmä autorské poňatia mestských prostredí bratislavskej ZOO a Podhradia, ktorými sa vo svojej konceptuálnej tvorbe zaoberal od 70. rokov.

Okrem experimentálnych umeleckých kvalít a špecifickej estetiky, Bartošova tvorba je aktuálna nielen v ekologickom, ale aj antropologickom rozmere jeho angažovaného chápania ekológie ako vzťahov. Autorove prístupy a nové formáty, ktoré vyvinul mimo galerijnej infraštruktúry sú relevantné aj v kontexte uvažovania o klimatickej spravodlivosti.

Odporúčame

Viva Musica! EnsembleSpectrum

So 15.7.2023 / Bratislavský hrad

TIP

Fórum dizajnu 2023. Humanita v dizajne.

18.5.2023 - 2.7.2023 / Galéria dizajnu Satelit

TIP

Viva Musica! Peter Lipa Symphony

Pi 28.7.2023 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu

TIP

Sound Garden Festival 2023

10.6.2023 - 10.6.2023 / Galéria P.M. Bohúňa, Liptovský Mikuláš

TIP