Koncert môžete sledovať na stream.filharmonia.sk.
Na úvod koncertu zaznie v naštudovaní šéfdirigenta Koncertná predohra Es dur Jána Levoslava Bellu, predstaviteľa slovenskej národnej hudby 19. storočia, ktorej vznik a konkrétne prvé uvedenia nie sú v dostupných prameňoch celkom presné.
Na piatkovom koncerte bude uvedená autentická verzia predohry z edície kompletne vydaného Bellovho diela Hudobným centrom. Predohra bude zároveň súčasťou pripravovaného propagačného CD Slovenskej filharmónie mapujúceho Bellovu symfonickú a symfonicko-vokálnu tvorbu.
Sólistom piatkového večera bude renomovaný ruský klavirista Andrey Gugnin, ktorý sa po boku orchestra Slovenská filharmónia predstaví po prvýkrát. Laureát viacerých interpretačných súťaží sa v roku 2016 stal víťazom prestížnej Medzinárodnej klavírnej súťaže v Sydney. Jeho nahrávka Šostakovičovho klavírneho koncertu č. 2 s Moskovským komorným orchestrom je použitá v oscarovom filme Stevena Spielberga Bridge of Spies (Most špiónov).
V Slovenskej filharmónii uvedie Koncert pre klavír a orchester č. 23 A dur, KV 488 Wolfganga Amadea Mozarta. Klavírny koncert vystrieda Mozartova Symfónia č. 31 D dur Parížska, KV 297, ktorá sa viaže na skladateľov pobyt v Paríži v roku 1777. Skomponoval ju pre potreby jedného z prvých poloverejných koncertných cyklov Le Concert Spirituel.
Koncert uzavrie Fantázia pre klavír, zbor a orchester c mol, op. 80 Ludwiga van Beethovena, ktorá je skicou k legendárnemu Finále 9. symfónie.
Zaznie v interpretácii Slovenskej filharmónie, Slovenského filharmonického zboru (zbormajster Jozef Chabroň), Andreya Gugnina v naštudovaní Daniela Raiskina, šéfdirigenta SF.