vážna hudba
Silvestrovské koncerty

Posledné i prvé dni v roku by mali byť naplnené radostnou atmosférou. Docieliť sa to snáď podarí vďaka kombinácii významných diel britskej a americkej hudobnej scény.

Táto akcia sa konala v minulosti

Slovenská filharmónia
Robert Jindra,
 dirigent
Ladislav Fančovič, klavír
Martin Gyimesi, tenor
NN, soprán

Leonard Bernstein    Candide, predohra k operete
Leonard Bernstein    Tri tanečné epizódy z filmu On the Town
George Gershwin    Rapsódia v modrom
Frederick Loewe    My Fair Lady, suita z muzikálu
Andrew Lloyd Webber    Fantóm opery, suita z muzikálu

Rapsódia v modrom Georga Gerschwina, ktorá nikdy nestráca na svojej popularite, rozihraná suita z úsmevného muzikálu My Fair Lady Fredericka Loeweho, či mocná hudba z filmu a operety od Leonarda Bernsteina, to všetko sú hudobné skvosty tvorby 20. storočia.

Večer vyvrcholí suitou z opery Brita Andrewa Lloyda Webbera. Fantóm opery, dielo ktoré sa dočkalo mnohých uvedení v operných domoch a v roku 2004 i sfilmovania bolo po niekoľko desaťročí finančne najvýnosnejším predstavením na Broadwayi.

Klasický, ale i jazzový hudobník Ladislav Fančovič je asi tou najlepšou domácou voľbou na naštudovanie partu Rapsódie v modrom.

Posledné a prvé koncertné sekundy roku budú patriť taktovke českého dirigenta Roberta Jindru, ktorý je od sezóny 2021/2022 šéfdirigentom Štátnej filharmónie Košice a od aktuálnej sezóny zastáva post hudobného riaditeľa Opery Národného divadla v Prahe.

Miesto: Koncertná sieň SF,
35,30 €