vážna hudba
Šeherezáda & Ensemble by the Staatskapelle Berlin ,,Knobelsdorff"
V prevedení ensemblu berlínskej Štátnej opery zaznejú diela Nikolaia Rimského-Korsakova Šeherezáda a dielo Franza Schuberta Forellenquintett v úprave pre komorný orchester.
Táto akcia sa konala v minulosti

Staatskapelle Berlin ,,Knobelsdorff"

Súbor, ktorý bol založený v roku 2010 na pôde jedného z najvýznamnejších svetových operných domov, tvoria hudobníci zo Staatskapelle Berlin, ktorej hlavným pôsobiskom je Berlínska štátna opera. Od svojho založenia s veľkým úspechom koncertujú na rôznych hudobných festivaloch a mestách. Mnohé z ich vystúpení sa uskutočňujú v rámci komorného cyklu Staatskapelle Berlin. Ich umeleckou výzvou je vdýchnuť komorný zvuk dielam, ktoré sú skomponované pre symfonický orchester.

Tak to bude aj na tomto koncerte, na očarujúcom mieste kláštora v Csákyho kaštieli. V úprave pre komorný orchester zaznejú diela Nikolaia Rimského-Korsakova Šeherezáda a dielo Franza Schuberta Forellenquintett.

Účinkujú:
Petra Schwieger, husle
Stanislava Stoykova, viola
Simone Drescher, violončelo
Alf Moser, kontrabas
Viliana Valtcheva, klavír

Dress code: formal
Vzhľadom na spoločenskú udalosť si organizátor v prípade nevhodného oblečenia vyhradzuje právo odmietnuť vám vstup na podujatie. Po začatí koncertu vám už nebude umožnený vstup. 

Vstupné: predpredaj 13€ - 19€

Koncert je súčasťou festivalu Symfónia umenia 2023. Pozrite si kompletný program festivalu.