vážna hudba
Melodie z roku raz dva
Mimoriadny koncert Českého lutnového orchestra s názvom Melodie z roku raz dva, na ktorom zaznejú známe aj menej známe renesančné piesne. Slovom bude sprevádzať Jiří Tichota.
Táto akcia sa konala v minulosti

Jiřího Tichotu určite mnohí poznajú ako jedného zo zakladateľov Spirituál Kvintetu ale asi len niektorí ako erudovaného hudobného vedca zaoberajúci sa starou hudbou, najmä lutnovou.

Práve vďaka nemu a jeho muzikologickému pátraniu prenikli tie najkrajšie renesančné európske piesne vo vkusných a vtipných úpravách až k táborovým ohňom.

V tento jedinečný večer sa ochotne podelí o svoje zážitky a objavy pri pátraní po renesančných hudobných pokladoch z územia bývalého Československa.

Český loutnový orchestr tvoria lutnisti a nadšenci pre starú hudbu z rôznych častí Čiech, Moravy ale aj zo Slovenska. Všetci sú členmi novovzniknutej České loutnové společnosti, ktorej cieľom je združovať hráčov na historické brnkacie nástroje nie len z Čiech ale z územia celej strednej Európy a prezentovať starú hudbu formou koncertov a moderných edícií vzácnych historických rukopisov z tohto územia.

V programe zaznejú známe aj menej známe melódie „z roku raz dva“ autorov ako P. Attaignant, J. Dowland, T. Susato, Jacobides, M. Praetorius, niektoré aj s textami z úprav Spirituál Kvintetu v podaní Pavla Peroutku, jedného z jeho súčasných členov. To všetko pod umeleckým vedením Jana Čižmářa.

Koncert je sprievodným koncertom 44. Gitarového festivalu J. K. Mertza

------------------

vstupné: 5€ / 3€ (ISIC, ITIC, seniori nad 65 r.) / 1€ ZŤP
Vstupenky sú v predpredaji v sieti Ticketportal a hodinu pred koncertom na mieste konania.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Spoločnosť J. K. Mertza. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.