koncert
vážna hudba
Hilaris Chamber Orchestra - Piazzolla - Corea - online

Priamy prenos online koncertu Hilaris Chamber Orchestra pod názvom Piazzolla - Corea prináša originálnu myšlienku fúzie klasickej hudby a populárnych hudobných žánrov ako je jazz, ethno a latino.

Táto akcia sa konala v minulosti

Rok 2021 je rokom 100. výročia narodenia Astora Piazzollu, kráľa argentínskeho tanga. Pripomenieme si tiež nedávno zosnulého amerického jazzového klaviristu a skladateľa Armando Chick - Corea, od ktorého uvedieme kompozície, ktoré zaranžoval jazzový klavirista Eugen Vizváry pre husle, kontrabas, klavír, perkusie a sláčikový orchester. Na husliach sa predstaví ako sólista aj v Piazzolových "4 ročných obdobiach v Buenos Aires" líder Hilaris Chamber Orchestra - Alan Vizváry, na kontrabase jeho brat Róbert Vizvári, na klavíri Eugen Vizváry a perkusie v podaní Davida Hodeka.

Sledujte live online stream v nedeľu 25.4. o 18:00 FB HCO a tiež na FB a youtube Moja kultúra SK.

"Budeme vďační ale taktiež za dobrovoľný príspevok na účet Iban Hilaris, aby sa online live stream mohol uskutočniť. Ľubovoľné príspevky s poznámkou "DAR" je možné zasielať na IBAN účet OZ Hilaris: SK 96 0200 0000 0034 1287 7259"