vážna hudba
Utorkový komorný koncert v Malej sále Slovenskej filharmónie opäť s návštevníkmi
V rámci cyklu Hudobná mozaika sa v utorok 18. januára predstavia v Malej sále SF dvaja poprední slovenskí interpreti - flautistka Ivica Gabrišová a vyhľadávaný klavirista Maroš Klátik. Program večera je zostavený zo Sonát pre flautu a klavír viacerých autorov.
Táto akcia sa konala v minulosti

Na úvod zaznie Flautová sonáta gruzínskeho skladateľa Otara Taktakishviliho, autora niekoľkých opier, symfónií, klavírnych, husľových a violončelových koncertov. Skomponoval ju v  roku 1968.  Vystrieda ju Flautová sonáta  Bohuslava Martinů,  ktorá patrí medzi jeho najobľúbenejšie komorné diela.

Český progresívny skladateľ 1. polovice 20. storočia Erwin Schulhoff je autorom podmanivej Flautovej sonáty s prvkami ľudovej hudby, impresionizmu i jazzu, ktorá bude nasledovať.

Na záver zaznie expresívna  Sonáta pre flautu a klavír D dur, op. 94 Sergeja Prokofieva, ktorá sa preslávila vo verzii pre husle a klavír. Skladateľ ju vytvoril na návrh Davida Oistracha.

Podľa aktuálnych nariadení organizujeme koncerty pre 50% kapacitu sál v režime OP. Vstupenky na koncerty sú v predaji v Pokladnici SF a na navstevnik.sk. Konajú sa za dodržania všetkých hygienických nariadení. V priestoroch Slovenskej filharmónie je nutné prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom FFP2. V Pokladnici SF aj pri vstupe na koncert sa návštevník musí preukázať potvrdením o očkovaní alebo prekonaní ochorenia Covid-19.

Odporúčame

Dolce vitaj! 2022

1.6.2022 - 30.6.2022 / Bratislava

TIP

NeferNefer & Burlesque Show

20.5.2022 - 1.7.2022 / Red Cat Cabaret Club

TIP

Jana Kirschner

Pi 9.12.2022 / Koncertná sieň Klarisky

TIP

Dobrý trh na Panenskej

So 24.9.2022 / Panenská ulica a okolie

TIP