prednáška / diskusia
Panta Rhei na Magio pláži

Panta rhei prináša na Magio pláž zaujímavé diskusie a dotyky s literatúrou.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

19.8. Veľký seriálový kvíz
Dámy a páni, zaujmite svoje miesta.
Je tu pre vás veľký seriálový kvíz s Mystery, v ktorom obstojí len seriálový maniak. Ak však máte seriály v malíčku, tak sa určite nemusíte ničoho báť. Nenechajte si náš kvíz ujsť, pretože súťaží sa o skvelé ceny. Moderuje Boba Markovic Baluchova.

24.8. Ako začať minimalisticky cestovať
Vychutnajte si dovolenku plnými dúškami a zároveň čo najviac eco-friendly. Spoznajte iný, no zodpovednejší spôsob cestovania.
To, ako začať cestovať minimalisticky a tiež ekologickejšie, vám prezradia naši hostia, Martin Pavelka, nadšenec jogy a rozvojového dobrovoľníctva a zodpovedného cestovania. Druhou hostkou diskusie bude aj rozvojová novinárka, reportérka a fotografka, Janka Čavojská. Ďalšou hostkou v diskusii o minimalistickom cestovaní bude publicistka, doku-fotografka, no predovšetkým nomádka, Diana Mrazikova.
Ako znížiť uhlíkovú stopu počas cestovania, ako si vybrať ubytovanie s ohľadom na miestnu komunitu, či ako podporiť fair-trade produkciu v mieste výletu. Rozoberú titul od vydavateľstva Absynt, Vitajte v raji, a poradia ako si vybrať vhodný výlet do tzv. rozvojových krajín a prečo nebyť zástancami all-inclusive pobytov.
Moderovať besedu bude Boba Markovic Baluchova.

31.8. Zmena klímy polopatisticky
Boba Markovic Baluchova vás prevedie témami, ktorej sa dnes všetci boja - „zmena klímy“.
Prvým hosťom diskusie je klimatológ Jozef Pecho z ČAV, ktorý sa venuje popularizácii meteorológie a klimatológie na každom fronte.
Ďalším hosťom bude Peter Bacik zo Slovenská akadémia vied. Venuje sa skúmaniu tuhých prachových častíc v atmosfére, ako aj ich vplyvom na zdravie človeka, životné prostredie a vývoj klímy.
A posledná hostka bude Lucia Szabova, pôsobila v Iniciatíve za čisté ovzdušie a pred pár mesiacmi bola pri zakladaní iniciatívy Znepokojené matky, ktorá sa venuje klimatickej kríze a jej urýchlenému riešeniu.
Prečo práve mladí ľudia stoja za klimatickými štrajkami a ako negatívne dôsledky zmeny klímy ovplyvňujú životy ľudí a migráciu? Ako globálne otepľovanie ohrozuje potravinovú bezpečnosť? Prečo najviac trpia ľudia v Pacifiku a ako pociťujeme prejavy otepľovania my v EÚ? A nakoniec, ako môžeme prispieť k zmierneniu otepľovania planéty práve my?