koncert
prednáška / diskusia
Kapitalks x Kunsthalle Bratislava x [fjúžn]: Vietnam doma
V nadväznosti na aktuálne prebiehajúcu vyýstavu v Kunsthalle Bratislava - Nhớ: Priestor medzi jedným a druhým koncom a septembrové číslo Kapitálu venované téme Vietnam, vás pozývame na verejný program, ktorý sa zaoberá témou umelcov*kýň vietnamskej komunity v Čechách a na Slovensku.
Táto akcia sa konala v minulosti

Začneme komentovanou prehliadkou v Kunsthalle Bratislava, pokračovať budeme v Rómerovom dome diskusiou, vystúpením českej slam poetky Večerky a koncertom rapera Ankiho.

Podujatie Kapitalks: Vietnam doma bude venované generácii umelcov*kýň, ktorí*é majú vietnamské korene a balansujú na hranici dvoch kultúr, dvoch pohľadov na slovenskú a českú spoločnosť a na prekonávanie zažitých predstáv o ich kariére. Diskusiou s fotografkou Kvet Nguyen, umelkyňou Quynh Tran Trang, raperom Ankim a Claudiou Alner, autorkou podcastov Banánové deti, bude sprevádzať Andrea Kutlíková.

Časový harmonogram podujatia:

18:00 komentovaná prehliadka k výstave Nhớ: Priestor medzi jedným a druhým koncom s kurátorkou Denisou Tomkovou, Kunsthalle Bratislava
19:00 diskusia, Rómerov dom
20:30 vystúpenie slam poetky Večerky, Rómerov dom
21:00 koncert Anki, Rómerov dom

Vstup voľný

Podujatie vzniklo vďaka spolupráci mesačníku Kapitál s Kunsthalle Bratislava a [fjúžn] a je súčasťou projektu Perspectives.

Podujatie sa koná v rámci festivalu [fjúžn] festival 2023. Pozrite si kompletný program festivalu.