prednáška / diskusia
Enviro meetup: Zelené strechy

Osviežujúci event o zelených strechách určený, ako pre všeobecnú, tak aj pre odbornú verejnosť. Ak ste niekedy snívali o vlastnej zelenej streche, tak tu sa dozviete všetko potrebné.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Juraj Pakár (Obchodný a projektový manažér firmy One Earth s.r.o.) sa už niekoľko rokov venuje praktickej realizácii zelených striech.  Jeho víziou je zelená strecha na každom rodinnom a bytovom dome s plochou strechou. Mesto plné života, v ktorom je príjemne, voňavo a vlhko, takmer ako v lese alebo na lúke.

Vo svojej prednáške nám odpovie na základné otázky: čo sú to zelené strechy, aké typy poznáme, aké sú ich výhody a nevýhody. 

Okrem toho vám predstaví aj svoju víziu paneláku, ako komunitného priestoru a záhrady. Ukáže vám, že nejde o utópiu, ale všetky riešenia sú cenovo dostupné. 

V rámci prednášky sa dotkne aj odborných tém – technických detailov, odporúčaní pre architektov pre zložitejšie realizácie so stromami a kríkmi, štandardov v oblasti výberu rastlín, alebo štandardom pre realizáciu stratégie špongiového mesta.

Neváhajte a rezervujte si miesto.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Paralelná Polis. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.