party
Subdeck Opening 2 – F.A.Q. w. M.E.S.H. + Ceephax Acid Crew + Zaffer 9
F.A.Q. je klubová noc, safe space a priestor pre búranie konvencií. Druhý večer otváracej párty nového klubu Subdeck s headlinerom DJom M.E.S.H.
Táto akcia sa konala v minulosti

Lineup:
M.E.S.H. (PAN)
Ceephax Acid Crew (Rephlex / Planet Mu)
Zaffer 9 (Weltschmerzen)
New Magic Media (Fuchs2 / Radio Punctum)
DJ GÄP
seafur

M.E.S.H. je James Whipple, James Whipple je M.E.S.H. Pre súčasnú klubovú hudbu znamená tento americký producent zhruba to, čo Autechre (æ) či Aphex Twin pre elektroniku raných 90-tych.
Jeho produkcia balansuje medzi dôverne známym a znepokojivo (alebo vzrušujúco) cudzím. Je prekvapivý, úderný a ostrý. Je nekompromisný v odhodlaní nechať svoje zvukové puzzle nevyriešené - neustále meniace sa v šialenom roji perkusívnych elementov. Či už ide o live porcovanie pôvodných štúdiových kompozícií prostredníctvom minimalistického set-upu troch CDJs alebo DJ-sety, v ktorých je schopný obsiahnúť celú históriu klubovej produkcie, M.E.S.H. je vždy “sázka na jistotu”.

Jeho futuristická hluková poézia je hlboko zakorenená v klubovej produkcii, no zároveň jej funkcionalizmus nie je prekážkou pre kompozičnú a zvukovú vynaliezavosť. Ako píše FACT Magazine: "Dance music doesn’t have to be dull, repetitive and formulaic but neither does experimental music; the meeting of the two can be passionate, thought-provoking and funky.” Na otvorení Subdecku predstaví svoj aktuálny live set.

Ceephax Acid Crew je Andy Jenkinson. Ceephax Acid Crew to je acid techno trochu inak. Jenkinson už od skorých 90-tych spolupracuje s vydavateľstvami ako Planet-Mu či Rephlex Records, za ktorým stojí Aphex Twin.
Andyho koncerty sú intenzívnym zážitkom, kde náhoda a improvizácia hrajú zásadnú úlohu, pretože CAC hrá výlučne naživo na vintage analógových syntoch, ktorými zvykne okupovať nemalú časť pódia. Google translate tvrdí: “Spoločnosť Ceephax Acid Crew, známa po celom svete pre svoju nápaditú víziu kyseliny a jedinečnú zručnosť svojho druhu pri zarábaní na legendárnom Roland TB-303, vydal geniálne dielo na labeloch ako Rephlex.” Andy prichádza na Subdeck s množstvom nového materiálu. Stará kyselina nehrdzavie.

Zaffer 9 je Helena Hájková a Viktor Jenčus. Ich debut MILK z marca 2023 je jedným z najpozoruhodnejších releasov nielen na domácom vydavateľstve Weltschmerzen, ale široko-ďaleko. Zaffer 9 predstavia svoje vlastné poňatie klubovej elektroniky, ktorá kombinuje prvky hyperpopu, witch house, glitchcore a noise. Pripravte sa na vykričané vokály, dekonštruovanú rytmiku a melódie inšpirované úzkosťou post-internetovej doby.

New Magic Media
Punkový étos a klubová produkcia, minulosť a nové zvukové svety; prekvapivé súvislosti a nepredvídateľné asociácie. New Magic Media je v Prahe pôsobiaci*a DJ*ka a umelec*kyňa. New Magic Media je stabilnou oporou pražskej scény. Je aj rezidentom*kou klubu Fuchs a tiež členom*kou komunity pražského Rádia Punctum, kde každý mesiac hosťuje reláciu Wenom. Tu, ako aj vo svojich setoch, reflektuje free-party a noise/punkové korene, propagujúc nekompromisný globálny klubový zvuk. Jej selekcie poskytujú priestor pre nejasnosti a prekvapivé zvraty.

DJ GÄP - hudba tohto bratislavského DJ a producenta je riadenou demoláciou žánrových konvencií. O jeho všestrannosti vypovedá fakt, že pódium zdieľal s dobrými ľudmi (a medzinárodne uznávanými umelcami a umelkyňami ako DJ N!gga Fox, Total Freedom, Lotic, Bonaventure, Golin ai.). Aktuálny album MUTUAL CARE získal slušnú odozvu na medzinárodnej scéne, predstavil ho v Madride či Barcelone a pravidelne sa tiež objavuje v setoch zahraničného umelectva ako Arca, VTSS či naposledy Tzusing, ktorý s jeho produkciou prevetral soundsystem v Berghaine. DJ GÄP ide do sveta.

seafur je kultúrna pracovníčka pohybujúca sa v sfére kresby, hudby a ich kultúrnych a politických kontextoch. Jej selekcie sú harmonickým a niekedy aj chaotickým blendom žánrov, dekád a nálad. Hyperpop a salsa, dembow a synthpop, batida či soundcloud bootlegy.
Typickým elementom jej eklektického výberu je silný tanečný náboj, búranie konceptu guilty pleasures a vplyv osobnej histórie v rámci tanečného sveta afrobeats & kudura, ale aj salsy, bachaty, merengue či tiktoku.

Vstupné: predpredaj 1. vlna - 8€ / 2. vlna - 10€ / 3. vlna - 12€ / 4. vlna - 16€ // na mieste - 20€