party
Skener: Bu.d.d.A. & N

Tento Skener sa bude točiť a vibrovať okolo drónov a ambientov. Ak sme nič neprehliadli, všetky zvuky budú (elektro)akustické, bez samplov a pripravených loopov. Iba gitary, vokály a husle. Pre lepšiu orientáciu niečo ako Brian Eno, Earth alebo Labradford. Trochu ako život a trochu ako smrť.

Táto akcia sa konala v minulosti

Bu.d.d.A. (Bund des Dritten Auges) je pomerne nový projekt so starými muzikantmi, založený v Barcelone, ktorý už stihol napriek pandémii precestovať Nemecko a vydať zopár EPečiek. Duo Sascha Stadlmeier (EMERGE) a Chris Sigdell (B°TONG) čerpá hudobne predovšetkým z odkazu experimentálnej kapely NID, ktorej bol Chris členom a vydávala aj na známom kolínskom labely Auf Abwegen. Budú mať aj husle, ale budú to husle iné.

N je Hellmut Niedhardt a rovnako ako predchádzajúce duo sa rýpe v hudbe už od druhej polovice 90-tych rokov. Vydal už 14 dosiek a všetky, rovnako ako živé vystúpenia, nesú v sebe skôr zápis doby a priestoru, v ktorom hudba vznikla, než v ktorom bola komponovaná. Gitara, dve kombá a kopec pedálov stačí na to, aby Hellmut zadefinoval moment, v ktorom sa nachádza. Môžeš sa v ňom nachádzať aj ty.

Vstupenky za 5€