koncert
Plnka: Föllakzoid
Čilské trio sa vracia na miesto činu s novým albumom, ktorý opäť posúva hranice hypnotického gitarového minimalizmu bližšie k heslu "(ešte) menej je viac".
Táto akcia sa konala v minulosti

Föllakzoid
Čilské trio Föllakzoid sa vracia na miesto činu s novým albumom, ktorý opäť posúva hranice hypnotického gitarového minimalizmu bližšie k heslu "(ešte) menej je viac".

Föllakzoid naživo je redukcionistický hypnotický zážitok najvyššej kvality. Kapela je súčasťou legendárneho amerického vydavateľstva Sacred Bones Records, na ktorom vydávajú aj kapacity ako David Lynch, Jim Jarmusch, John Carpenter, Jenny Hval, Zola Jesus (…).

Donekonečna vrstviace sa gitarové slučky Föllakzoid majú v sebe kus dedičstva pôvodnej hudby Ánd, ale aj minimalizmu večne zacykleného medzi pobrežiami Atlantiku - od Steve Reicha ku Kraftwerk, od Detroit techna späť k Neu!, Can, Cluster (...). Donekonečna a ešte ďalej!

V úlohe predskokana sa predstaví ambientný projekt Kult Masek Michaela Nechvátala, ktorý potvrdzuje pozíciu zdatného "soustružníka huňatých dronů" so zmyslom pre nekonečný príbeh.

 

FB event

--------

Vstup: 6,50€