party
F.A.Q.: Bapari (HTI/USA) + মm. (BGD/AT) + many more
F.A.Q. je klubová noc, safe space a priestor pre búranie konvencií, ktorý reflektuje aktuálne dianie na globálnej klubovej scéne. Druhé vydanie si posvieti na vychádzajúce hviezdy newyorského a viedenského queer undergroundu.
Táto akcia sa konala v minulosti

V novom klube Subdeck sa predstavia haitsko-americký producentx Bapari a মm. (Viedeň / Dhaka).

Súradnice: safe space, hard dance, global south, hybrid club, guaracha, baile funk, batida, raptor house, bubbling, ballroom cuts, kuduro, jungle a oveľa viac.

Haitsko-americkí producentx Bapari majú na konte dve pôsobivé EP pre Halcyon Veil, mexickú stálicu NAAFI (!) a plný kufrík klubových editov (napr. Eartheater, Kelela, Cassie). Pódium zdieľali s dobrými ľuďmi ako Shygirl, Yves Tumor, fka Total Freedom, ktorí sú zároveň spoľahlivými súradnicami toho, kam sa ich sety bežne uberajú. Luxusný blend hybridného klubu, hard trance, breaks a oveľa viac. Import z L.A. a NYC klubov ako Paragon a Tunnel, v rámci európskeho debutu sa Bapari okrem Sonic Acts v Amsterdame a RSO.Berlin zahrajú aj na spektakulárnom zvuku na Subdecku.

Aktuálne dianie na trase Bangladéš - Viedeň predstavia hypertalentovanx মm. (čítaj mwo). Ich perkusívne sety stavajú na rytmoch globálneho juhu so zámerom sledovať kolaboratívne hudobné histórie a hybridity naprieč širším regiónom.
Vo svojich setoch si kladú otázku ako sú dnes queer a BPOC (Black, People of Color) korene klubovej hudby reflektované/vymazávané/privlastňované naprieč západným klubovým spektrom.
“It is really important for me to be always in conversation with the dance floor and, often, critical of how such spaces are made and for whom, with a tendency to center queerness and reclaim ideas of nightlife and dance from Euro-American club culture.”

Všetko toto dokopy zlepia domáci Subdeck debutanti Bassline Manager, DJ Švadlena​​ a.k.a. jedno z najzábavnejších nových mien na scéne a Krishpin, ktorý sa sústredí špeciálne na guarachu, respektíve mexické a kolumbijské klubové mutácie tohto juhoamerického fenoménu, ktorý opäť zvádza globálny dancefloor.

DJ Švadlena​​
Radikálna nová posila na domácej scéne. Momentálne súradnice: post-club, bass, hard precussion a trance kolidujúci s latin funkom. Samé dobré veci.

Krishpin je tanečník, umelec a DJ žijúci v Bratislave. Jeho selekcia vychádza z tradičných ale aj postklubových podôb hudby Latinskej Ameriky a Afriky, od merengue po nigérijský cruise. Cez toto spektrum v setoch reflektuje vlastnú stredoeurópsku Gen-Z identitu, odkazuje na popové hity či early internetovú kultúru. Zážitky hyperbolizuje bizarnými rekvizitami, nástrojmi alebo DIY GarageBand editami slovenských šlágrov. Výsledkom sú vyhrotené situácie, ktoré sú špinavé, drsné, hlboké, ale aj veľmi vtipné.

Peter Babušák a.k.a. Bassline Manager je všestranný DJ, ktorý na scéne pôsobí rovných 20 rokov. Prekračovanie žánrových hraníc a predznamenávanie klubového diania je dlhodobou normou jeho setov či už sa práve pohybuje medzi ballroom a grime, UK garage a technom, medzi footwork a hyperpopom, alebo na ostrých hranách hybridného postklubu. Pódium zdieľal s ľuďmi ako Oli XL, Pangaea, Flora Yin-Wong, Jamie Vex'd, Scuba, Andy Stott, Martyn, Dark Sky, Om Unit, Mssingno.

Vstupné: predpredaj 2. vlna - 12€ / 3. vlna - 14€ / 4. vlna - 16€