výstava
Cesta (z) mesta
Počas uplynulého štvrťstoročia došlo v zázemí hlavného mesta k najvýznamnejšej sociálno-priestorovej transformácii v novodobých dejinách Slovenska. Vybudovalo sa tu viac ako 50-tisíc nových bytov a populácia sa rozrástla o veľkosť Žiliny. Špecifická migrácia pretvára pôvodné prostredie a formuje nové podoby každodennosti, vzťahov k Bratislave i predmestí navzájom. Výstava zachytáva komplexné a mnohovrstevné procesy najmä prostredníctvom tematických máp, vizualizácií a interaktívnych modelov.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
21.04.2023 18:00, Pi

Špecifická migrácia pretvára pôvodné prostredie a formuje nové podoby každodennosti, vzťahov k Bratislave i predmestí navzájom. Výstava sa pokúša zachytiť tieto komplexné a mnohovrstevné procesy najmä prostredníctvom tematických máp, vizualizácií a interaktívnych modelov.

Pozrime sa spolu, akými rôznymi spôsobmi sa táto zmena prejavuje a čoho všetkého sa týka, aký človek toto prostredie formuje, žije v ňom a je tu utváraný.

Kurátorská koncepcia: Mgr. Pavel Šuška, PhD., Mgr. Martin Šveda, PhD. 


 

Odporúčame

Mozart

Ne 21.6.2026 / Dóm sv. Martina

TIP

Tata Bojs (CZ)

So 14.3.2026 / DK Zrkadlový háj

TIP

Životopisy ľudí a vecí

22.5.2025 - 26.4.2026 / Stará radnica MMB

TIP

LARP: Michalská veža ožíva!

19.2.2026 - 19.2.2026 / Michalská veža

TIP